STR: sierpień na niektórych rynkach miejskich był lepszy niż przed pandemią   WYNIKI RYNKOWE

W sierpniu średnie ceny hoteli w Trójmieście wynosiły blisko 470 zł przy 85-proc. obłożeniu. Dzięki temu RevPAR był wyższy nawet niż w sierpniu 2019 r. Wyższy RevPAR (ok. 210 zł) niż przed pandemią odnotowano też na rynku wrocławskim (przy blisko 80-proc. obłożeniu), a zbliżony w Poznaniu – wynika z danych firmy STR.

Wrocław

Do 60 proc. zbliżało się sierpniowe obłożenie hoteli w Krakowie, choć nadal daleko było do sierpnia 2019 r., gdy wynosiło 90 proc. (ale rok temu nie osiągnęło nawet 30 proc.). Średnie ceny w tym roku (ok. 265 zł) też były dużo niższe niż dwa lata temu (326 zł). Tak czy inaczej RevPAR na poziomie ponad 150 zł oznaczał osiągniecie jakiegoś „minimum przyzwoitości”, choć w sierpniu 2019 r. był blisko dwa razy wyższy.

Najniższe obłożenie z dużych miast odnotowała Warszawa – niespełna 52 proc., mniej o blisko 25 pkt. proc. niż przed pandemią. Niższe ok. 35 zł były też średnie ceny, zbliżone do ubiegłorocznych. W związku z tym Warszawa była najsłabszym rynkiem hotelowym w sierpniu z RevPAR-em 132 zł (przed pandemią ok. 220 zł).

Więcej we wrześniowym wydaniu „Hotelarza”


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *