Accor dołącza do Sustainable Hospitality Alliance, globalnej sieci zrównoważonego rozwoju

Accor łączy siły z Sustainable Hospitality Alliance, sojuszem skupiającym czołowe firmy z branży hotelarskiej na rzecz promowania i wdrażaniu działań przyjaznych środowisku. W skład sojuszu wchodzi 25 proc. światowej branży i obejmuje on 14 wiodących firm, m.in. sieci Marriott International, Hilton, IHG, Hyatt, Radisson Hotels Group, a także marki regionalne.

Stowarzyszeniu przyświeca idea współpracy i współdziałania dla społeczności i środowiska w obszarach takich, jak m.in. poprawa łańcuchów dostaw i zmniejszenie wpływu na środowisko.

Accor nieustannie rozwija zrównoważone hotelarstwo i wprowadza innowacje, by działać z myślą o ochronie środowiska. W ramach przyjętej w 2011 r. i konsekwentnie realizowanej strategii CSR grupa zidentyfikowała 21 obszarów działalności biznesowej, w których można dokonać istotnych usprawnień, wyznaczając tym samym długofalową politykę mierzalnych działań i misji. Wśród nich znalazło się ograniczenie zużycia energii i wody, budownictwo neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oraz promowanie ekologicznego podejścia do żywności, przy znacznym ograniczeniu jej marnowania.

– Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna są czynnikami niezbędnymi dla naszej działalności. Jako globalna grupa hotelowa wyrażamy ideę odpowiedzialności wykraczającej daleko poza nasze własne wpływy. Postawiliśmy sobie za cel kształtowanie przyszłości podróżowania oraz dbanie o planetę i społeczności, w których żyjemy – podkreśla Sébastien Bazin, dyrektor generalny Accor. – Wierzymy, że wspólna praca na rzecz zrównoważonego rozwoju czyni nas silniejszymi i jest najlepszym sposobem pozytywnego wpływu na środowisko i lokalne społeczności na całym świecie. Dołączamy do Sustainable Hospitality Alliance z nastawieniem pełnym otwartości na współtworzenie z innymi liderami w branży i zgodne nadawanie tempa zmianom.

Sustainable Hospitality Alliance to sojusz łączący firmy z sektora hotelarskiego. Organizacja opracowuje praktyczne sposoby i programy ułatwiające branży jeszcze mocniejsze wcielanie w życie idei odpowiedzialnego działania i zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju ONZ, członkowie zrzeszenia zobowiązują się do kontynuowania starań w zakresie praw człowieka, zatrudnienia młodzieży, działań na rzecz klimatu i gospodarki wodnej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *