HOTELARZE DEKADY: ANDRZEJ WÓJCIK   KONFERENCJE "HOTELARZA"  PERSONALIA

Prezes zarządu Satoria Group

Stworzył jedną z najbardziej stabilnych, zrównoważonych i nowocześnie zarządzanych firm w polskiej branży hotelarskiej, która posiadając w swoim portfolio m.in. siedem hoteli w Warszawie i Krakowie – czyli na najbardziej dotkniętych pandemią rynkach – nie musiała się w czasie pandemii obawiać o przyszłość.

To efekt przemyślanego rozwoju firmy, za który odpowiada Andrzej Wójcik – do 2016 r. jako wiceprezes ds. strategii, a później jako prezes całej grupy, przekształcając byłe państwowe Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych i Mieszkaniowych z hotelami robotniczymi w nowoczesną firmę hotelarską prowadzącą obiekty pod markami własnymi i globalnymi. W poprzednią dekadę Satoria Group wchodziła pod nazwą PUHIT, z czterema hotelami w Warszawie oraz trzema kupionymi w Krakowie w 2008 r., co było pierwszym etapem strategii rozwoju spółki, polegającej na przekształceniu jej w operatora o zasięgu ogólnopolskim. Następnie cztery hotele wprowadzono pod markę Best Western. Potem powołano do życia spółkę córkę – VHM Hotel Management, stworzoną do dzierżawy i zarządzania hotelami spoza grupy pod wiodącymi globalnymi markami, czyli w modelu multibrand management company, wykorzystując swoje podstawowe kompetencje w bardziej różnorodny sposób i zwiększając ich skalę, dzięki łączeniu trzech stron – zewnętrznego inwestora, wiarygodnego operatora/dzierżawcę i franczyzę międzynarodowej sieci. Było to pionierskie rozwiązanie na naszym rynku, jeśli chodzi firmę z polskim kapitałem. I będące najlepszym dowodem na świadomy, strategiczny, przemyślany rozwój grupy kierowanej przez Andrzeja Wójcika, będącego jednym z liderów polskiego hotelarstwa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *