Hotele ADC planują w Dziwnowie duży kompleks w miejscu ośrodka Dankar

Spółka Hotele ADC z Krakowa, która posiada obiekty w Świnoujściu, Dziwnowie i Dziwnówku, planuje wyburzenie swojego ośrodka wczasowego Dankar w Dziwnowie i postawienie na jego miejscu kompleksu aparthotelowo-rekreacyjnego.

Powstać mają dwa budynki o kubaturze 29 tys. i 16 tys. m sześć.  W pracach projektowych korzystano z usług m.in. BAB Rozwarski i Spławski – informuje serwis prem.pl. Ośrodek Dankar zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie morza na wydmie plażowej z przylegającym do plaży blisko 1-hektarowym zielonym terenem rekreacyjnym, na którym znajdują się m.in. kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz trawiaste boiska do koszykówki i siatkówki. Obiekt powstał w 1974 r. jako ośrodek wczasowy gliwickiej Huty 1 Maja. Do huty należał też drugi obiekt sieci Hotele ADC – Admirał II w Świnoujściu, funkcjonujący obecnie jako pensjonat. Z kolei ośrodek wczasowy Contessa w Dziwnówku była własnością fabryki Radoskór.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *