Sieć Qubus z 60 proc. spadkiem przychodów   ANALIZY I RAPORTY  WYNIKI RYNKOWE

Spółka Qubus Hotel Management zarządzająca 11 własnymi i dzierżawionymi miejskimi hotelami działającymi pod marką Qubus w całej Polsce, wypracowała w ubiegłym roku przychody w wysokości 41,4 mln zł, tj. niższe o 61,3 mln zł niż w przedpandemicznym 2019 roku. Strata spółki wyniosła 13,8 mln zł.

Qubus Gdańsk

Jak czytamy w sprawozdaniu zarządu w ubiegłym roku podjęto szereg działań oszczędnościowych, w tym m.in. rozwiązanie części umów z dostawcami towarów i usług, uzgadnie częściowych ulg w realizowaniu należności dla kontrahentów, ograniczenie zatrudnienia i redukcję kosztów administracyjnych. Ponadto "celem zabezpieczenia płynności finansowej spółka podpisała z bankiem PKO SA umowę odnawialnego kredytu obrotowego do kwoty 5 mln zł". Spółka wynegocjonawała też czasowe obniżenie czynszu budynków hotelowych i biura.

Qubus otrzymał również w 2021 roku pożyczkę preferencyjną w kwocie 6,5 mln zł z możliwością częściowego umorzenia w ramach Tarczy Finansowej PFR dla dużych firm. Ponadto spółka w pierwszym półroczu tego roku otrzymała dofinansowanie do wynagrodzeń w kwocie 3,4 mln zł, oraz zwolnienie z zapłaty ZUS na kwotę ponad 3 mln zł.

W roku 2021 Qubus zakłada obłożenie na poziomie 40 proc., wzrost przychodów ze sprzedaży o ponad 50 proc. w porównaniu z 2020 do poziomu 63 mln zł, a także m.in. obniżenie kosztów z tytułu czynszu najmu i dzierżawy hoteli, zmniejszenie kosztów pracowniczych, ograniczenie kosztów marketingu.

Jak zaznaczono, "spółka nie powinna mieć problemów z utrzymaniem bieżącej płynności w 2021 roku".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *