Zatrucie chlorem w jednym z pięciogwiazdkowych kołobrzeskich hoteli

Kilka osób zatruło się chlorem na basenie hotelu Aquarius w Kołobrzegu.Służby medyczne skierowały 5 osób na dalsze badania, trzy z nich powróciły do hotelu a dwie kolejne zostały pod obserwacją personelu medycznego. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej awaria instalacji rozprowadzającej chlor.

Informacje o niepokojących objawach osób przebywających na basenie służby otrzymały w piątek przed godz. 13. Objawy wskazywały na zatrucie substancją chemiczną.

Jak czytamy w oświadczeniu hotelu, -Przez cały czas trwania badań medycznych, gościom hotelowym towarzyszył specjalnie dedykowany opiekun z hotelu. Mamy ciągły kontakt z rodziną osób przebywających na obserwacji.

Z kolei lokalny portal Miastokolobrzeg.pl informuje, że, pod hotel podstawiono autobusy komunikacji miejskiej, które pomagają w ewakuacji hotelowych gości. Natomiast badania wykonane na basenie wykazały, że stężenie chloru w basenie jest przekroczone czterokrotnie. Najprawdopodobniej awarii uległo urządzenie dozujące chlor do wody.

- Doszło do niezamierzonego uwolnienia substancji chemicznej, co nastąpiło w skutek awarii systemu dozującego środek dezynfekujący do wody. Jest to podchloryn sodu - związek niebezpieczny lecz stosowany praktycznie we wszystkich systemach basenowych - poinformowała Lilia Bińczyk, Powiatowa Inspektor Sanitarna w Kołobrzegu.

Z oświadczenia hotelu wynika, że przyczyna awarii została usunięta a wyniki badań dokonanych przez służby jednostki chemicznej na terenie całego hotelu potwierdziły, że bezpieczeństwo gości jest zachowane. Po zbadaniu parametrów wody basenowej przez służby sanitarne, basen został ponownie udostępniony.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *