Nova Wola z polską kuchnią w Crowne Plaza na Woli

Nova Wola to nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy oferujące polską kuchnię „z wyrafinowaną prostotą”. Restauracja mieści się na pierwszym piętrze otwartego rok temu w listopadzie hotelu Crowne Plaza Warsaw The Hub przy rondzie Daszyńskiego. Wnętrze Novej Woli to połączenie industrialnego klimatu z klasycznym designem, gdzie surowe betonowe ściany współgrają z ciemnym, naturalnym drewnem i złotymi elementami.

Kulinarny pomysł na Novą Wolę to również fuzja tradycji i nowoczesności, w której celebrowane są pojedyncze składniki i lokalne produkty. – Inspiruje mnie prostota i autentyczność. Uwielbiam proste połączenia i wysokiej jakości produkty regionalne, które są ręcznie robione – mówi szef kuchni Paweł Suchenek, który pracował nad koncepcją kulinarną całości. – A jest ich bardzo dużo, od lokalnych wędlin po rzemieślnicze sery z różnych regionów kraju. Lubię, gdy danie mówi samo za siebie, a gość nie musi się zbytnio zastanawiać nad tym, co właśnie dostał na talerzu. Szczególnie polecam naszego pieczonego kurczaka faszerowanego wątróbką podawanego z ziemniakami. Wybrałam ten przepis, bo jest nieskomplikowany, a jednocześnie wykwintny, złożony z prostych składników, bogaty w aromat i smak. Takiego kurczaka można podawać na różne sposoby. My podajemy go z ziemniakami, po polsku. I znowu jest to niesamowicie proste danie, właściwie składa się z dwóch składników, a robi duże wrażenie na gościach przy stole, bo ma zupełnie nietypowy wygląd, konsystencję i smak.

Pieczony kurczak faszerowany wątróbką

Jednym z głównych celów przy opracowywaniu menu Nowej Woli, była dbałość o środowisko i wsparcie lokalnych producentów. Do przygotowania posiłków używane są wyłącznie produkty ekologiczne. Chleb serwowany w restauracji jest produkowany przez twórców piekarni „Chleb Każdy Inny” i wypiekany na pielęgnowanym od 15 lat zakwasie żytnim, mąki z małych ekologicznych młynów i dodatków według autorskiej receptury. Innym przykładem są sery Korycińskie – żółte sery dojrzewające będące chlubą kulinarnej tradycji Podlasia. Wytwarzane tradycyjnymi metodami, z niepasteryzowanego mleka krowiego z dodatkiem podpuszczki i soli. Nova Wola, zgodnie ze swoim kulinarnym DNA, będzie prezentowała, zwłaszcza zagranicznym gościom, to, co najlepsze w Polsce.

Kuchnia w Novej Woli będzie przede wszystkim polska. Ludzie będący w podróży po świecie i korzystający z usług hoteli, często chcą spróbować czegoś lokalnego. Poznać kulturę innych, w tym kulturę kulinarną. Dania będą z dobrej jakości, ekologicznych składników. Nie zamierzam oferować skomplikowanej historii o tym, co jest na talerzu. Potrawy mają być „komfortowe”, aby każdy, kto odwiedzi restaurację, czuł się w niej dobrze. I wychodził od nas po prostu szczęśliwy, że zjadł coś smacznego w fajnym miejscu. Jeżeli czegoś u nas spróbuje i pomyśli przy tym o dzieciństwie, o domu rodzinnym, to jeszcze bardziej spotęguje to pozytywne doświadczenie w naszej restauracji – podkreśla Paweł Suchenek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *