Colliers stawia na living services

Realizowane transakcje w sektorze living skłoniły Colliers, międzynarodową firmę doradczą oferującą usługi w zakresie nieruchomości oraz zarządzania inwestycjami, do wyodrębnienia z oferowanych dotychczas usług działu Corporate Finance nowej linii biznesowej – Living Services, która skupi się wyłączenie na projektach z obszaru living. Colliers zaoferuje wsparcie w tej dziedzinie klientom działającym na rynkach nie tylko w Polsce, ale w całym rejonie CEE.

Parkur Residence Warszawa firmy YIT

W całym regionie CEE widoczna jest większa liczba inwestycji w obszarze nieruchomości budowanych pod wynajem, których realizacja ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku lat. W Polsce i Czechach można obserwować najszybszy trend wzrostowy – w Polsce w planach jest już budowa 13,5 tys. mieszkań pod wynajem, co stanowi najbardziej dynamiczny wzrost w regionie. Czechy zaś przewodzą w podaży PRS-ów Europie Środkowo-Wschodniej z blisko 57 tys. mieszkaniami pod wynajem, w planach zaś jest budowa kolejnych 3,8 tys. lokali.

– Mieliśmy przyjemność pracować przy największych transakcjach na rynku PRS w ostatnim czasie, doradzając konsorcjum Crestyl/Cornerstone oraz YIT przy realizacji platform mieszkań na najem. Doradzamy wielu deweloperom oraz inwestorom przy transakcjach oraz finansowaniu inwestycji w sektorze living. Wyodrębnienie linii Living Services jest przypieczętowaniem działań ostatnich kilkunastu miesięcy – mówi Monika Rajska-Wolińska, dyrektor generalna Colliers na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Dyrektorem Living Services został nowo zatrudniony Michał Witkowski. Do jego obowiązków będzie należało rozszerzanie usług z zakresu nieruchomości mieszkaniowych dla klientów Colliers – od doradztwa i wsparcia przy tworzeniu i realizacji projektów z sektora living (m.in. mieszkań na wynajem, akademików, domów senioralnych, ale także mieszkań na sprzedaż), poprzez generowanie biznesu oraz transakcji, po asset management, w tym najem i sprzedaż w imieniu inwestorów i deweloperów.

Michał Witkowski był partnerem i dyrektorem ds. rozwoju biznesu w Platinum Group, dyrektora ds. sprzedaży, obsługi klienta, marketingu i komunikacji oraz członkiem zarządu Skanska Residential Development w Polsce, a także dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu w Atlas Estates Polska. Od kilku tak prowadzi też zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim na stiudach podyplomowych „Zarządzanie Nieruchomościami i Projektami Deweloperskimi”.

– Pod jego przewodnictwem chcemy skonsolidować i połączyć szeroko pojęte doradztwo w sektorze mieszkaniowym, które wykracza poza tradycyjne doradztwo transakcyjne. Klient uzyska w Colliers ‘one-stop-shop solution’ – dostarczymy dane, pomożemy w ich analizie, wesprzemy transakcyjnie, ale także w zakresie zarządzania aktywami – mówi Dorota Wysokińska-Kuzdra, senior partner, dyrektor działu Corporate Finance i Living Services na region Europy Środkowo-Wschodniej. – Tak kompleksowe podejście w zakresie living jest dziś bardzo pożądane i poszukiwane przez klientów, gdyż w ostatnim czasie znacząco wzrosło zainteresowanie rynkiem mieszkaniowym w całym regionie CEE. Warszawa może być postrzegana jako jedno z najważniejszych rozwijających się miast w Europie pod kątem tego typu inwestycji. Ze względu na silny wzrost gospodarczy stolicy Polski i zachodzące w mieście zmiany społeczne, rynek PRS wyraźnie się powiększa, a liczba zagranicznych inwestorów zainteresowanych tych segmentem wzrasta.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *