Kolejna wspólna akcja trójmiejskich hotelarzy w szczytnym celu

Trójmiejscy hotelarze kolejny raz połączyli siły w szczytnym celu, po wspólnym honorowym oddawaniu krwi w listopadzie. Tym razem szukają bliźniaka genetycznego 13-letniej Amelii z Trójmiasta, u której zdiagnozowano białaczkę i czeka na przeszczep szpiku, a wśród 39 mln osób zarejestrowanych w ogólnoświatowej bazie potencjalnych dawców, nie ma nikogo z nią zgodnego.

Pracownicy Sofitel Grand Sopot i Sheraton Sopot Hotel

W akcję, której finał odbył się 6 grudnia, na rzecz fundacji DKMS - zajmującej się znalezienie dawców dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego - zaangażowani byli pracownicy hoteli: Sofitel Grand Sopot, Sheraton Sopot, Hotel Sopot, Sopot Marriott Resort & Spa, Puro Gdańsk, Hilton Gdańsk oraz Scandic Gdansk.

– Wśród pracowników trójmiejskich hoteli zapisało się do bazy fundacji DKMS 35 osób. Mam nadzieję, że wśród nich jest bliźniak genetyczny Amelki i innych potrzebujących osób – mówi Katarzyna Biały, PR & marketing manager Sofitel Grand Sopot. – Cieszę się, że udało nam się namówić inne hotele do przyłączenia się do akcji „Hotelarze razem”, która swój początek miała kilka tygodni temu, kiedy to oddawaliśmy krew. Wierzę w to, że to początek działalności dobrze zorganizowanej grupy i wspólnie z hotelarzami z Sopotu, Gdyni i Gdańska będziemy czynić jeszcze więcej dobra. W Sofitel Grand Sopot ostatni kwartał roku to czas, w którym co roku angażujemy się w działalność społeczną. Przed nami jeszcze świąteczna akcja „ Szlachetna paczka”.

Jak mówi Kamil Czajkowski, dyrektor generalny Hotelu Sopot: – Szczytny cel jednoczy, pobudza do działania, daje energię do życia, a jak w przypadku fundacji DKMS – niejednokrotnie daje życie. Jako Hotel Sopot czujemy się zaszczyceni możliwością dołączenia do tak zacnej i cenionej akcji. Zainspirowani pracownicy Hotelu Sopot, którzy wcześniej nie mieli okazji zaangażować się w walkę z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego, szybko zmotywowali się, „wymazali” i za moment znajdą w bazie DKMS. Jeśli ich biologiczny bliźniak będzie potrzebował pomocy, są już w najwyższej gotowości. Od początku swojej działalności Hotel Sopot z wielką energią wspiera wszelkie działania społeczne mające na celu pomoc czy rozwój – dotyczące wydarzeń i inicjatyw lokalnych oraz ogólnopolskich.

Gdy Sofitel Grand Sopot zaproponował nam uczestnictwo w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku i poszukiwanie bliźniaka genetycznego dla Amelki z Trójmiasta, nie zastanawialiśmy się ani chwili i od razu przystąpiliśmy do akcji informacyjnej w naszym hotelu. Świadomość, iż właśnie w Mikołajki dzięki zapisaniu się do bazy możemy zrobić najwspanialszy prezent na świecie – uratować komuś życie napawa nas optymizmem i wiarą w moc dobrych uczynków. Ogromnie cieszy nas również fakt, że kolejny raz trójmiejscy hotelarze udowadniają, ze potrafią pięknie razem współdziałać w imię szlachetnego celu. Oby jak najwięcej takich akcji – zachęca Dorota Buzek Garzyńska, PR & marketing manager Sheraton Sopot Hotel. 

– Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom oraz przyjaciołom Sopot Marriott, którzy zaangażowali się w akcję rejestrowania potencjalnych dawców szpiku. Budowanie pozytywnych postaw wpisane jest w nasze geny – mówi Piotr Bujalski, dyrektor marketingu, sprzedaży i PR w Sopot Marriott Resort & Spa.

– Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w akcji poszukiwania bliźniaka genetycznego dla Amelki i wszystkich innych potrzebujących osób. Okazało się, że wielu naszych pracowników jest już zarejestrowanych, kilka osób chciało, ale z różnych, często prozaicznych powodów jeszcze tego nie zrobili. Akcja przyspieszyła „akcję”, dodatkowo kilka nowych osób zainteresowało się tematem –  mówi Marek Górski, housekeeping manager w Puro Gdańsk Old Town.

– Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji i połączyć siły, by pomóc Amelce i innym osobom, czekającym na przeszczep szpiku. Kilka osób z naszego zespołu jest w bazie DKMS od lat, w ostatnich dniach dołączyło kolejnych pięć, jesteśmy z nich dumni. Mamy nadzieję, że baza dawców będzie się sukcesywnie powiększać tak, by znalezienie bliźniaka genetycznego było formalnością, a nie cudem – mówi Aneta Stelmasiewicz, PR & marketing specialist w Hilton Gdańsk

Pracownicy Hilton Gdańsk

– Postanowiliśmy sprawić nietypowy prezent mikołajkowy wspólnie z hotelarzami z Trójmiasta w ramach akcji #hotelarzerazem wsparliśmy Fundację DKMS i dopisaliśmy się do listy dawców szpiku.Bo prezenty to nie tylko wielkie paczki z kokardami, ale to co możemy dać najcenniejszego drugiej osobie na święta – prezenty z głębi serca – Katarzyna Bogusławska-Marks, reactive sales manager Scandic Gdansk.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *