Pensjonat nie tylko „Pod Różą”Sielankowa atmosfera urlopu sprzyja rozluźnieniu. Biura podróży, agencje turystyczne, firmy przewozowe, tanie linie i agenci ubezpieczeniowi wychodzą naprzeciw coraz śmielszym i coraz bardziej wygórowanym wymaganiom społecznym. Jeśli wycieczka do Rzymu, to koniecznie
z rabatem. Jeśli kurs językowy za granicą, to koniecznie z upustem dla stałego klienta. Jeśli bilet do Genewy, to koniecznie w promocji „dwa w cenie jednego”. Jeśli ubezpieczenie, to koniecznie w pakiecie.

 

Jak w telenoweli

 

Społeczeństwo konsumpcyjne nauczyło się korzystać ze wszystkich przywilejów. Co więcej wymaga stosowania coraz większej ilości nowych przywilejów i coraz pełniejszej, czyli bardziej kompleksowej obsługi klienta. Czy pacjenci szpitala w Leśnej Górze nie dostają tego, co najlepsze „na dobre i na złe”? Czy goście „Pensjonatu pod Różą” nie spotykają się z miłym, prawie rodzinnym i co najważniejsze… indywidualnym przyjęciem? Karmiąc się ideałami zaczerpniętymi z telenowel, często wyobrażamy sobie, że sami zasługujemy na podobny żywot i od kierowcy autobusy czy od pani w okienku, oczekujemy uprzejmości i indywidualnego podejścia. A czy pani w okienku nie na prawa do gorszego humoru? Nawet jeśli „nie”, to może po prostu nie utożsamia się z bohaterami, których sama podgląda przez szklany ekran.

 

Skorzystaj z promocji

 

W końcu nadchodzi ten moment. Czas pomyśleć o wakacjach. Część społeczeństwa snuje palny o wakacyjnych wojażach ze znacznym wyprzedzeniem. Na wertowaniu katalogów, przeszukiwaniu zasobów Internetu, wspominaniu zeszłorocznego urlopu, mijają długie zimowe wieczory. Już wtedy, trzeba to przyznać, łasi jesteśmy na promocje. Planujemy. „Bilet do Hiszpanii kupiłam w promocji w lutym. Mieszkanie w Warszawie - w maju” – mówi Maja, która wraz z grupą przyjaciół właśnie w maju leciała też na wakacyjny odpoczynek do Hiszpanii. W lutym, wiedziała już, że trzy miesiące później pojedzie do Hiszpanii, ale nie wiedziała, że w tym samym czasie, kupi też mieszkanie….

 

Zawsze i wszędzie

 

Niewątpliwą zaletą wakacji i coraz szerszego wachlarza usług oferowanego przez biura i agentów, jest fakt, że na urlop można wyjechać prawie wszędzie i prawie zawsze. Nie tylko Lazurowe Wybrzeże i piaski Toskanii, ale i argentyńska Pampa, brazylijska Copacabana i norweskie fiordy coraz częściej goszczą polskich turystów. Jedynym wyznacznikiem ludzkich możliwości, jest zasobność portfela, szczodrze jednak uzupełnianego kuponami i rabatami.

 

Przezorny – ubezpieczony

 

Czas urlopów to jednak i czas zwiększonego ryzyka, od którego warto się ubezpieczyć. Zawczasu dobrze wykupić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia na okres zagranicznych wyjazdów. Warto pomyśleć jednak i o tym, co zostawiamy, udając w podróż. Stara sprawdzona zasada mówi, że nie ma to jak „sąsiedzka pomoc”. Czujne oko sąsiada na pewno się przyda i przypilnuje mieszkania. Sami zresztą będziemy mogli się odwdzięczyć i przypilnować sąsiedzkiego dobytku, kiedy i sąsiad wyjedzie na zasłużone wakacje. Co zrobić, gdy nie mamy na kogo liczyć. W czasach ograniczonego zaufania i coraz słabszych kontaktów międzyludzkich, z nieocenioną pomocą przychodzą ubezpieczyciele, którzy prześcigają się w wymyślaniu i wprowadzaniu coraz nowszych i coraz bardziej kompleksowych rozwiązań.

 

Wakacje w pensjonacie

 

O wadze i zaletach ubezpieczeń, czy nawet całych pakietów ubezpieczeniowych, mogą poświadczyć ci, którzy prowadzą tzw. własne biznesy. Przecież i im należą się wakacje i to nie tylko te w plenerze, ale i te od stresu. Majątek trzeba ubezpieczyć od ognia i innych zdarzeń losowych, od rabunku czy dewastacji. Na przykład Grupa Concordia, z myślą o właścicielach pensjonatów czy hoteli, przygotowała pakiet ubezpieczeniowy „Pensjonat”, z którego można korzystać już od 1 kwietnia 2007r. „Oferta ta oparta jest na znanym już pakiecie Concordia Firma skierowanym do małych i średnich przedsiębiorców – mówi Katarzyna Kasztelan – Przybylska dyrektor biura organizacji i wsparcia sprzedaży Grupy Concordia -  Jeśli chodzi o Ogólne Warunki Ubezpieczeń różnic nie ma żadnych, natomiast różnice takie występują w stawkach. Pakiet Pensjonat jest pewną formą promocji, gdzie stawki są preferencyjne, niższe od tych zawartych w normalnie obowiązujących taryfach”.

 

Dla zaradnych w pakiecie

Właściciele pensjonatów i hoteli mogą ubezpieczyć mienie od ognia i innych zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem, rabunku i wandalizmu czy dewastacji, mogą ubezpieczyć szyby od stłuczenia i sprzęt elektroniczny i opłacić OC z tytułu prowadzonej działalności. Zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia przypisane są poszczególnym ryzykom, dzięki temu szkoda z jednego ubezpieczenia nie ma wpływu na zniżki w całym pakiecie.

 

Wakacje, w dowolnym rozumieniu tego słowa, należą się każdemu. Wypoczynek jest jedynym ratunkiem dla sfrustrowanego społeczeństwa, uganiającego się za lepszym jutrem. Każde jutro można zacząć przecież już dzisiaj i nie warto czekać na cud, bo może się okazać, że pozostanie niezauważony. Stres można zniwelować przy każdej okazji, a przede wszystkim można sobie dodatkowych stresów zwyczajnie… nie stwarzać na własne życzenie. Jak? Myśląc o wszystkim z lekkim wyprzedzeniem, ubezpieczając się na wszelki wypadek i oglądając… telenowele.

 

Refleksyjnych i bezpiecznych wakacji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *