Wybrano kierownictwo hotelu Wyndham Wrocław Old Town   PERSONALIA

Dyrektorem generalnym hotelu Wyndham Wrocław Old Town, w który przekształca się były Sofitel, został Tomasz Majszyk, wcześniej m.in. dyrektor Radisson Blu Resort Świnoujście. Funkcję operations managera objęła Joanna Stypa-Loręc, wcześniej zarządzająca wrocławskimi hotelami Patio i Duet, dyrektor regionalna IGHP na Dolny Śląsk.

Tomasz Majszyk z branżą hotelarską związany jest od 1999 r., gdy zaczął pracę w recepcji amerykańskich hoteli sieci Starwood (pracował m.in. w Sheraton Providence Airport Hotel, który obecnie działa pod marką Wyndham) dochodząc w 2004 r. do stanowiska kierownika recepcji. Od 2005 r. przez pięć lat związany był z marką Radisson Blu, zostając najpierw room division managerem w kijowskim hotelu, w 2008 r. zastępcą dyrektora generalnego w Rydze, kilka miesięcy później dyrektorem hotelu w Rostowie, a w 2010 r. hotelu Resort Alushta Resort na Krymie. Rok później objął zarządzanie hotelami Bristol i Londonskaya w Odessie. W 2013 r. trafił do Polski zostając dyrektorem generalnym wrocławskiego Mercure Centrum. Następnie przez trzy lata kierował butikowym obiektem Uroczysko Siedmiu Stawów na Dolnym Śląsku. W 2017 r. został dyrektorem generalnym otwieranego właśnie Radissona Blu Resort Świnoujście, którym kierował przez kolejne dwa lata. Ostatnio prowadził działalność doradczą. Ukończył studia licencjackie na Oksfordzie i magisterskie w Rochester Institute of Technology w USA.

Joanna Stypa-Loręc karierę zawodową rozpoczęła w firmie Exbud Wrocław, będącej właścicielem hotelu Exbud. Od 2005 r. pełniła funkcję managera ds. marketingu i sprzedaży w spółce CRH Patio, będącej właścicielem odkupionych od Exbudu dwóch 3-gwiazdkowych hoteli w centrum miasta: Patio i Duet. W 2016 roku objęła stanowisko dyrektora hoteli i prezesa spółki, które zajmowała do połowy ub.r. W 2019 r. wybrana została na dyrektor regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Wyndham Wrocław Old Town z 205 pokojami w kompleksie Wratislavia Center otwarty ma zostać w przyszłym roku. Do 2020 r. działał jako Sofitel Wrocław Old Town i leasingowany był przez Orbis. Został zamknięty podczas pierwszego lockdownu, a Orbis zdecydował się go już nie otwierać ze względu na „brak perspektyw na przeprowadzenie gruntownej modernizacji obiektu, niezbędnej dla utrzymania pozycji rynkowej oraz na przedłużenie umowy leasingu”. W październiku dzierżawcą została łotewska firma Mogotel Hotel Group, największy operator hotelowy w krajach bałtyckich, która podpisała umowę na pierwszy hotel obiekt sieci Wyndham Hotels & Resorts w Polsce.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *