Solaris liderem

Po pierwszych sześciu miesiącach 2007 roku Solaris jest bezapelacyjnym liderem polskiego rynku autobusów. W pierwszym półroczu do polskich klientów z fabryki w Bolechowie wyjechały 194 autobusy marki Solaris.  W tym samym okresie poza granice kraju sprzedanych zostało 110 pojazdów. Plany sprzedażowe spółki na ten rok to ponad 800 autobusów.

 

Największym odbiorcą autobusów Solaris w pierwszym półroczu były Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie, do których trafiło aż 100 przegubowców Urbino 18 i 50 Solarisów Urbino 12. Do końca czerwca zrealizowana została także część dostawy dla firmy Mobilis z Warszawy, która odebrała już 13 z 53 zamówionych niskopodłogowców Urbino 12. 

 

Oprócz Warszawy Solarisy Urbino pojechały w pierwszych 6 miesiącach tego roku również do: Gdyni, Czechowic-Dziedzic, Jastrzębia Zdroju, Sosnowca, Augustowa, Swarzędza, Żywca, Starogardu Gdańskiego i Kędzierzyna Koźle.

 

Oprócz autobusów miejskich w podsumowywanym okresie fabrykę opuściło 6 autokarów Vacanza, których właścicielami zostały firmy: Itaka, Heltour i Selment oraz Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznania. Siódmą sprzedaną Vacanza był pojazd specjalny przystosowany do poboru krwi. Coraz bardziej popularny wśród Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa „krwiopijca” tym razem pojechał do Poznania.

 

194 autobusy sprzedane na rynku polskim od stycznia do końca czerwca 2007 daje Solarisowi bezapelacyjna pozycję lidera polskiego rynku autobusowego. Druga połowa roku na rynku krajowym zapowiada się równie obiecująco. Na swoje autobusy czekają już Radom, Włocławek, Piła, Płock czy Ostrów.

 

Na rynki zagraniczne Solaris dostarczył 110 pojazdów. Odbiorcami byli klienci z Czech, Estonii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii i Szwajcarii. - W sprzedaży eksportowej  pierwsze półrocze 2007 może nie wygląda tak imponująco jak sprzedaż w Polsce, ale należy pamiętać o tym, że większość dostaw dla zagranicznych odbiorców przypadnie na drugą połowę tego roku – zapowiada Krzysztof Olszewski prezes Solarisa.  – Zaczniemy realizować m.in. dostawy kilkudziesięciu autobusów dla BVG w Berlinie i RTA w Dubaju, a także dla Kassel, Hanoweru w Niemczech czy do Vestfold w Norwegii, żeby wymienić tyko kilka większych zamówień. Nasze plany sprzedażowe na ten rok sięgają rekordowego jak do tej pory pułapu 800 autobusów.

 


Dodatkowe informacje:

 

 

Mateusz Figaszewski (ENG, PL)

Figaszewski_m@solarisbus.pl

tel. kom. 601-652-179

 

 

Agnieszka Spiżewska (De, Eng, Pl)

Spizewska_a@solarisbus.pl

tel. kom. 601-659-874

 

 Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *