Nowoczesność i luksus – w Poznaniu otwarto **** ibb Andersia HotelLuksusowy czterogwiazdkowy ibb Andersia Hotel, który zajmuje 10 pięter powstałego przy Placu Andersa najwyższego budynku w Poznaniu - Andersia Tower (19 pięter), przyjął w środę 1 sierpnia pierwszych gości. Obiekt oferuje najnowocześniejsze centrum konferencyjno- bankietowe w Poznaniu, będące idealnym miejscem do organizacji różnego rodzaju imprez i spotkań. **** ibb Andersia Hotel mieści się w samym centrum miasta w sąsiedztwie Starego Browaru. Hotel jest największym obiektem sieci ibb Hotels otwartym w Polsce.

 

To pierwszy hotel hiszpańskiej sieci ibb w Poznaniu i drugi w Polsce. W I etapie do dyspozycji gości została oddana ponad połowa pokoi hotelowych mieszcząca się na 4 piętrach budynku, restauracja Flavoria, Lobby Bar oraz sale konferencyjno-bankietowe. Wielkie otwarcie w pełni gotowego **** ibb Andersia Hotel planowane jest na początek listopada.

 

„Potrzebę funkcjonowania nowego, czterogwiazdkowego hotelu na mapie biznesowej Poznania potwierdza fakt licznych rezerwacji dokonanych na długo przed jego otwarciem. Poznań to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, w którym odbywa się coraz więcej targów, konferencji i innych spotkań. Poza ofertą biznesową nie zapominamy również o turystyce indywidualnej czy potrzebach mieszkańców Wielkopolski. Tych drugich najbardziej ucieszy fakt powstania eleganckiej restauracji Flavoria, łączącej dobry styl z wyszukanym smakiem.” - powiedziała Katarzyna Kołodziejczyk – dyrektor ibb Andersia Hotel.

 

Inwestorem i deweloperem projektu „Andersia Tower” - drugiego etapu zagospodarowania Placu Andersa jest Von der Heyden Group. Po Poznańskim Centrum Finansowym jest to kolejne zakończone sukcesem wspólne przedsięwzięcie Miasta Poznań i Von der Heyden Group. Andersia Tower jest pierwszą rozpoczętą inwestycją w Poznaniu po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

 

„Konsekwentnie realizując wyznaczony cel zabudowy Placu Andersa nadszedł moment, kiedy developer, spółka celowa Miasta Poznań i Von der Heyden Group, przekazuje owoc wieloletniej współpracy i starań w ręce Operatora. Dzieło świadczy o nas. Ocenę rezultatów zostawiam Państwu i Gościom hotelowym. Jesteśmy głęboko przekonani, że ibb Andersia Hotel jest najwłaściwszym wyborem. Zespołowi hotelowemu jak i Gościom, życzę wiele satysfakcji i pełnego zadowolenia.”

- powiedział Adam Trybusz Prezes Zarządu Andersia Tower Sp. z o.o.

 

 

Wnętrza hotelu wykonano i zaaranżowano według projektu Pracowni PRC Architekci, budynek Andersia Tower zaprojektowany został przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich.

 

 

Jednym z głównych atutów hotelu jest zaplecze konferencyjno-bankietowe, które wyróżnia nowoczesny wystrój oraz wysoki  standard wyposażenia. **** ibb Andersia Hotel oferuje 1000m² przestrzeni, na której możliwa jest organizacja wydarzeń nawet dla 800 osób. Osiem sal usytuowanych na pierwszym piętrze oferuje elastyczne warunki przestrzenne i najnowocześniejsze wyposażenie, m.in. klimatyzację i technologię audiowizualną. Dodatkowo, dla wygody gości hotelu, jak też uczestników konferencji, stworzone zostało Business Centre oferujące profesjonalne wyposażenie biurowe.

 

Luksusowy **** ibb Andersia Hotel oferuje 171 przestronnych pokoi, w tym apartamenty typu Junior i Senior, pokoje Executive oraz Apartament Prezydencki o powierzchni ponad 100m². Ceny pokoi mieszczą się w przedziale od 120 Euro (pokój jednoosobowy typu Comfort) do 490 Euro (Apartament Prezydencki). W każdym z komfortowych pokoi znajduje się wygodne lóżko o niekonwencjonalnej długości 2.10m, sejf na laptop, szerokie biurko, szybkie łącze internetowe, jak również oryginalny szezlong dający możliwość relaksu i wypoczynku. Nowoczesna, przeszklona łazienka wyposażona jest w podgrzewaną podłogę.

 Dalszych informacji udzielają:


Sylwia Skorupińska

Consultant     

Q&A Consulting

ul. Wielka 20

61-775 Poznań

tel. +48 61 852 58 49

tel. kom. +48 608 147 105

e-mail: ss@qaconsulting.pl

www.qaconsulting.pl

 

Katarzyna Borucka

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

ibb Andersia Hotel

Plac Andersa 3

61-894 Poznań

tel. +48 667 80 00

tel. kom. +48 600 303 123

e-mail: katarzyna.borucka@andersiahotel.pl  

www.andersiahotel.pl

 

 


Informacje o grupie ibb Hotels:
**** ibb Andersia Hotel jest największym obiektem ibb Hotels w Polsce. Do hoteli zarządzanych przez hiszpańską grupę należy również ibb Grand Hotel Lublinianka w Lublinie, który pod koniec maja obchodził 5 rocznicę działalności. ibb Hotels planuje kolejne hotele w Polsce. Pierwszym z nich będzie czterogwiazdkowy Hotel de Luxe w Gdańsku na Długim Targu, którego otwarcie zaplanowano na rok 2008. Właścicielem i deweloperem projektów hotelowych ibb Grand Hotel Lublinianka oraz Hotel Długi Targ w Gdańsku jest Von der Heyden Group.

Hiszpańska sieć ibb Hotels zarządza obecnie obiektami w Niemczech, Hiszpanii i w Polsce. Dalsze inwestycje planowane są na lata 2007/2008. Grupa zamierza również zarządzać luksusowymi hotelami golfowymi budowanymi na wybrzeżach Hiszpanii. Pierwsze projekty zostaną ukończone na początku 2010 roku.

 

Informacje o Von der Heyden Group:


Międzynarodowy inwestor i deweloper. Firma rozpoczęła działalność na polskim rynku na początku lat dziewięćdziesiątych. Przez blisko 20 lat doświadczenia na rynku nieruchomości poznała jego szczególny charakter i cieszy się zaufaniem lokalnych i międzynarodowych banków, jak również innych instytucji finansowych. Grupa specjalizuje się w realizacji wysokiej klasy projektów komercyjnych, jak również w renowacji budynków zabytkowych, za co została uhonorowana licznymi nagrodami, m.in. za ibb Grand Hotel Lublinianka, który został uznany za najlepszy projekt deweloperski 2002 roku  („Construction Journal Poland”), jak również otrzymał wiele innych nagród m.in.: „Laur Konserwatorski 2003” oraz nagrodę „Zabytek Zadbany 2003” przyznaną przez Ministerstwo Kultury.

Łączna wartość inwestycji na rynku nieruchomości poczynionych przez spółki Von der Heyden Group przekroczyła kwotę  275 milionów Euro.

W celu uzyskania informacji o Von der Heyden Group oraz realizowanych projektach zapraszamy na strony internetowe:www.vdhgroup.com

www.andersiahotel.pl

www.andersia.pl

www.lublinianka.com

www.ibbhotels.com

www.libertycorner.pl

www.pfc.pl

www.timanyachting.com


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *