Sieć Elbest należąca do PGE trafi do Grupy PHH   TRANSAKCJE

Polski Holding Hotelowy zawarł z PGE Polską Grupą Energetyczną umowę warunkową na zakup dziesięciu hoteli i obiektów, tworzących sieć Elbest.

Elbest posiada sześć hoteli (Krynica w Krynicy-Zdroju, Wolin w Międzyzdrojach, Solina w Myczkowicach pod Soliną, Rychło w Bogatyni, Sport w Bełchatowie i Wodnik w Słoku pod Bełchatowem) z ponad 600 pokojami oraz cztery ośrodki wypoczynkowe. Planowane włączenie hoteli i obiektów Elbest do grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego to kolejny krok w prowadzonej przez PHH konsolidacji spółek hotelowych, należących do Skarbu Państwa. Wsparcie transakcyjne w procesie konsolidacji dla PHH świadczy firma EY.

– Sprzedaż obiektów hotelowych spółki Elbest Polskiemu Holdingowi Hotelowemu jest elementem porządkowania struktury Grupy PGE i realizacji zadań zmierzających do koncentracji na działalności podstawowej–powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. –Nowy inwestor dla obiektów hotelowych spółki Elbest to bardzo dobra informacja. Wiedza i doświadczenie inwestora branżowego, jakim jest PHH, z pewnością pozwolą na rozwój obiektów hotelowych spółki.

17 listopada Polski Holding Hotelowy zawarł umowy warunkowe na zakup sieci Interferie z sześcioma obiektami, należącymi do Grupy Kapitałowej KGHM, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *