Sieć Geovita należąca do PGNiG trafi do Grupy PHH   TRANSAKCJE

Polski Holding Hotelowy zawarł umowę warunkową na zakup spółki Geovita, która zarządza kilkunastoma obiektami wypoczynkowymi i hotelami na terenie całej Polski. Spółka wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Geovita to spółka istniejąca od 2004 roku, wyodrębniona do zarządzania bazą noclegową PGNiG. Należy do niej 13 obiektów, w tym trzy hotele, łącznie z ponad 1,7 tys. miejsc noclegowych nad morzem (Dźwirzyno, Mrzeżyno, Dąbki), w górach (Zakopane, Wisła, Krynica-Zdrój, Muszyna, Lądek-Zdrój) i nad jeziorami (w Pile i Jadwisinie pod Warszawą). Wśród trzech skategoryzowanych hoteli są Orient w Krakowie, Perła Bieszczadów koło Ustrzyk Dolnych i Bukowy Dworek w Łagowie Lubuskim, łącznie ze 134 pokojami.

Ośrodek w Krynicy-Zdroju

– Usługi oferowane przez spółkę Geovita nie zaliczają się do podstawowej działalności PGNiG. Dlatego od pewnego czasu szukaliśmy możliwości sprzedaży Geovity lub jej poszczególnych nieruchomości. Kiedy Polski Holding Hotelowy rozpoczął – pod nadzorem Ministerstwa Aktywów Państwowych – proces konsolidacji aktywów spółek Skarbu Państwa związanych z działalnością hotelarską, podjęliśmy działania zmierzające do zawarcia transakcji – powiedział Przemysław Wacławski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. finansowych.

Jak podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego: –To kolejny, bardzo ważny krok, po podpisaniu wcześniejszych umów na zakup spółek INTERFERIE i Elbest, w  prowadzonym przez Polski Holding Hotelowy procesie konsolidacji obiektów świadczących usługi hotelarskie, należących do spółek Skarbu Państwa. Zgodnie z naszą strategią, chcemy nieustannie ulepszać i modernizować wszystkie obiekty wchodzące w skład naszej grupy hotelowej, doprowadzając je do tego samego międzynarodowego poziomu, jaki reprezentujemy. Niewątpliwie powodzenie tego procesu w bardzo dużym stopniu zależy od pracy i zaangażowania całego zespołu, dlatego chcemy również korzystać z potencjału i doświadczenia dotychczasowych pracowników przejętych obiektów w naszym dalszym, wspólnym rozwoju.

Doradcą prawnym, finansowym i podatkowym w prowadzonym przez PHH procesie konsolidacji jest firma EY.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *