Rockowa Wielka Brytania! Pobieraj bezpłatne utwory muzyczne na stronie www.visitbritain.com


Brytyjska Centrala Turystyki VisitBritain ogłosiła zawarcie umowy o partnerstwie z wytwórnią EMI Music Porozumienie przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego do Wielkiej Brytanii, pogłębi świadomość dziedzictwa muzycznego tego kraju oraz poprawi atrakcyjność miast, z których wywodzą się brytyjscy artyści. Jednym z najkorzystniejszych warunków umowy jest bezpłatne udostępnienie utworów muzycznych użytkownikom strony VisitBritain. W ramach muzyczno – turystycznego porozumienia, potencjalni odwiedzający mogą pobierać kawałki z katalogu ponad 140 tys. utworów z oferty EMI.

 

Wytwórnia EMI po raz pierwszy zdecydowała się na współpracę z turystyczną organizacją rządową. Celem porozumienia jest sprzedaż i promocja nowych albumów nagranych przez brytyjskich artystów współpracujących z EMI. EMI Music, jako jedyna znacząca firma muzyczna z Wielkiej Brytanii, postanowiła użyczyć swojej marki, biorąc pod uwagę niezrównane tradycje i spuściznę brytyjskiej muzyki, jaką dysponuje.

 

Materiały redakcyjne na temat brytyjskich artystów będą udostępniane za pośrednictwem strony www.visitbritain.com, gdzie znaleźć będzie można informacje na temat miast i miasteczek, w których powstały poszczególne grupy, a także materiały dotyczące źródeł inspiracji dla ich muzyki. Serwis internetowy nie tylko zwiększy znajomość dobrej muzyki z Wielkiej Brytanii, ale pozwoli także zaprezentować nowe, rodzące się talenty z Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

 

Ogłaszając umowę, dyrektor generalny VisitBritain, Tom Wright, powiedział: „21% potencjalnych odwiedzających decyduje się na zwiedzenie jakiegoś konkretnego miejsca ze względu na muzykę lub zespoły z danego kraju. Brytyjska muzyka i artyści często stanowią pierwszy krok do odkrycia unikalnych walorów, jakie oferuje Wielka Brytania. Dzięki partnerstwu z EMI Music będziemy mogli zaprezentować miejsca związane z muzyką i zachęcić gości do ich odwiedzenia.”

 

Jak wynika z badań VisitBritain, 49% potencjalnych gości z dużym prawdopodobieństwem wzięłoby udział
w koncertach i imprezach muzycznych na żywo, zaś 23 miliony Brytyjczyków (38%) już teraz uczestniczy
w koncertach i festiwalach w swoim kraju. Użytkownicy serwisu visitbritain.com będą mogli znaleźć informacje
o swoich ulubionych artystach i piosenkach, a następnie kliknąć, aby pobrać utwory.

 

Wszystkie przewodniki po Londynie przypominają potencjalnym turystom o związkach stolicy z takimi artystami jak: Spandau Ballet, Madness i Culture Club, Lily Allen oraz Iron Maiden. Liverpool słynie jako miejsce narodzin zespołu Beatles, ale nie należy zapominać, że z tego samego miasta pochodzą także Atomic Kitten, Marc Almond, Mel C ze Spice Girls, Pacemakers i Cilla Black. Wykonawcy tacy jak Shirley Bassey z Walii oraz The Proclaimers, Simple Minds i KT Tunstall ze Szkocji również niewątpliwie przyciągną uwagę odwiedzających.

 

Giles Harris, dyrektor ds. rozwoju biznesu w EMI Musi UK and Ireland, skomentował: „Katalog brytyjskiej muzyki należący do EMI czyta się jak dobry przewodnik po historii muzyki brytyjskiej. Zawiera informacje o największych sławach takich jak: The Beatles, Rolling Stones, Davida Bowie, Pink Floyd, Queen, Radiohead, Robbi Williams, Coldplay, Gorillaz czy Pet Shop Boys. Postanowiliśmy zawrzeć porozumienie właśnie w wakacje, ponieważ w okresie urlopowym możemy więcej czasu poświęcić na słuchanie ulubionej muzyki. Odwiedzający stronę VisitBritain mogą pobierać swoje ulubione piosenki wyprodukowane w Wielkiej Brytanii i oddać się zmysłowej rozkoszy, wczuwając się w muzyczny klimat Wysp”.

 

Wszystko wskazuje na to, że 2007 będzie rokiem turystyki muzycznej. Angielski dział marketingu VisitBritain uruchomił na początku roku cieszącą się olbrzymim powodzeniem kampanię England Rocks! EMI wypuszcza trzypłytowe wydanie mające uczcić złotą rocznicę The Cavern Club, zawierające 50 utworów najważniejszych przedstawicieli brytyjskiej muzyki popularnej z ostatnich dziesięcioleci. Oprócz albumu Cavern’s 50th, po wielu latach nieobecności jesteśmy w 2007 r. świadkami powrotu festiwalu muzycznego Glastonbury oraz przekazów na żywo BRITS. Zespół The Who zapisał na trwałe swoje miejsce w historii, gdy Roger Daltrey i Pete Townshend otrzymali nagrodę The South Bank Show w uznaniu wyjątkowych osiągnięć po 40 latach wzbudzania rockowych emocji na świecie. Zespół The Police ma się przekształcić i ruszyć w trasę koncertową świętującą 30-lecie ich pierwszego hitu „Roxanne”.

 

Dalszych informacji udzielają:

VisitBritain: Elliott Frisby on 020 8563 3035 or 07951 996241

EMI Music: Samantha Holderness 020 7605 5487 or Cathy Cremer 020 7605 5308

 

oraz

 

Joanna Kontkiewicz-Studzińska
Sigma International,

tel. 022 628 04 88 w. 106

kom. 0 668 368 805
e-mail: joanna.studzinska@sigma.com.pl

 

Joanna Sosnowska
Sigma International,

tel. 022 628 04 88 w. 132

e-mail: joanna.sosnowska@sigma.com.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *