Warimpex kupił hotel Golden Tulip Sky Gate w BukareszcieWarimpex i Vienna International finalizują wejście na rynek rumuński

· Zakończono transakcję kupna 99,98 % udziałów w Sky Gate airport hotel w Bukareszcie
· Postanowiono o rozbudowie i przebudowie hotelu, aby lepiej wykorzystać jego potencjał
· Sky Gate przekształci się w angelo Airporthotel
· Następne lokalizacje hoteli typu angelo w przygotowaniu

Wiedeń/Bukareszt, 9 sierpnia 2007r.

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG dokonała wejścia na rynek rumuński.
Z dniem 8 sierpnia zamknięto akwizycję Hotelu Sky Gate w Bukareszcie. Warimpex posiada 99,98 procent spółki, która jest właścicielem hotelu oraz rozpoczyna rozbudowę i przebudowę budynku. Jako przedsiębiorstwo zarządzające i operator hotelu działać będzie spółka Vienna International Hotelmanagement AG.

Hotel Sky Gate zdobył w ubiegłych latach renomę na rynku i będzie nadal zarządzany przez sprawdzony zespół menedżerski. Rozpoczynająca się rozbudowa i przebudowa powinna jeszcze poprawić jego wyniki. W pierwszej kolejności, w wyniku przekształcenia powierzchni biurowych na hotelowe powstanie 50 dodatkowych pokoi. Następnie planowane jest stworzenie dodatkowych powierzchni konferencyjnych oraz podjęcie działań dla polepszenia jakości obsługi gości.

Z hotelu Sky Gate powstanie angelo Airporthotel Wraz z przejęciem przez spółkę Vienna International Hotelmanagement AG, otwarty w 2001 roku czterogwiazdkowy Golden Tulip Sky Gate, zostanie przebudowany i przekształcony w angelo Airporthotel. Współpraca z Golden Tulip będzie kontynuowana. Hotel dysponuje obecnie 108 pokojami oraz sześcioma salami konferencyjnymi wyposażonymi w nowoczesne instalacje techniczne takie jak: klimatyzacja, internet bezprzewodowy i telewizja kablowa. Bliskość międzynarodowego portu lotniczego Henri Coandǎ, leżącego w odległości jedynie 300 metrów od hotelu, oraz dobre połączenia komunikacyjne z centrum Bukaresztu były decydującym czynnikiem, który spowodował, że obiekt ten wyspecjalizował się w obsłudze podróżnych biznesowych i gości seminariów.

„Naszym zamiarem jest kontynuowanie dotychczasowej linii hotelu, tak aby móc powitać stałych klientów i gości oraz zachęcić nowych. Przyczyni się do tego przede wszystkim przebudowa hotelu, zmiana nazwy oraz nasze znane klientom usługi“, argumentuje Rudolf Tucek, Prezes Zarządu spółki Vienna International Hotelmanagement AG.

Koncepcja Hotelu typu angelo: Praga oraz Bukareszt, a od 2008r. Monachium, Pilzno i Katowice

angelo Airporthotel w Bukareszcie dołączy po przebudowie do swojego poprzednika w Pradze. Otwarty w czerwcu 2006 r. hotel angelo w Pradze z 168 pokojami stał się w ostatnich 14 miesiącach miejscem przyciągającym miłośników stylizacji wnętrz i nowoczesnej architektury. Hotel prezentuje wyjątkowy design, wybrane elementy i materiały, które charakteryzuje powiew Dalekiego Wschodu oraz koncepcję kolorystyczną składającą się z koloru czarnego, koralowego, żółtego i białego. Kolorystyka ta nadaje ton przewijając się przez wszystkie siedem kondygnacji. W roku 2008 nastąpi otwarcie następnych hoteli w Monachium (Niemcy), Katowicach i Pilznie (Czechy). Hotel angelo w Monachium dysponował będzie 148 pokojami, podczas gdy jego bliźniacze hotele będą miały do dyspozycji odpowiednio 145 pokoi w Katowicach i 144 w Pilznie.

Kontakt Vienna International Hotelmanagement AG:
Elisabeth Scheiring, MSc
Corporate Communications
Dresdner Straße 87
A-1200 Wien
Tel. +43 (1) 333 73 73 - 35
E-Mail: elisabeth.scheiring@vi-hotels.com
www.vi-hotels.com

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG
Christoph Salzer, presse@warimpex.com
Daniel Folian, investor.relations@warimpex.com
Floridsdorfer Hauptstrasse 1
A-1210 Wien
Tel. +43 (1) 310 55 00
www.warimpex.com

Vienna International Hotelmanagement AG
Vienna International Hotels&Resorts, została założona w roku 1989 i jest dziś największym austriackim operatorem hotelowym działającym zagranicą. Vienna International jest deweloperem i zarządcą 41 luksusowych hoteli i kompleksów hotelowych, w tym trzech kategorii Leading Hotel of the World oraz jednego statku hotelowego i pola golfowego na 27 dołków. Portfel firmy obejmuje hotele miejskie, kompleksy hotelowe, hotele sanatoryjne oraz kongresowe w Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Szwajcarii, Słowacji, Francji, Niemczech i Rumunii. W 2007 roku Vienna International planuje osiągnąć łączne obroty w wysokości 110 mln euro realizując ponad 1.450.000 noclegów. Firma zatrudnia obecnie około 2.000 pracowników. Więcej informacji pod adresem www.vi-hotels.com

Warimpex
Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką działającą jako deweloper i inwestor z siedzibą w Wiedniu i biurami w Budapeszcie, Pradze i Warszawie. Jako deweloper firma Warimpex zrealizowała w minionych 25 latach w krajach Europy Środkowo-Wschodniej inwestycje na kwotę przekraczającą 850 mln euro. Warimpex jest aktualnie właścicielem lub współwłaścicielem 14 hoteli luksusowych i biznesowych dysponujących łącznie ponad 2.900 pokojami, a także 7 biurowców o łącznej powierzchni ok. 36.000 m2 na terenie Polski, Czech oraz Węgier. Szereg dalszych projektów jest obecnie w trakcie realizacji. W średniej perspektywie czasowej celem grupy jest objęcie pozycji lidera w zakresie nieruchomości hotelowych w „nowej Europie“. Akcje firmy Warimpex (WXF) są notowane na giełdach w Wiedniu i w Warszawie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.