Szalona zabawa w Letnim Londyńskim Karnawale


Najbardziej kolorowy i energetyczny karnawał w Europie

 

Na początku Notting Hill Carnival był małym, lokalnym festiwalem, organizowanym przez pierwszych Zachodnich Indian, którzy osiedlili się w Anglii. Gdy organizowano go po raz pierwszy w 1966 roku, nikomu nawet nie śniło się, że będzie to największa karnawałowa atrakcja stolicy. Co roku do Londynu przyjeżdża ponad 1,5 miliona turystów z całego świata, by bawić się na Notting Hill Carnival, a liczba ta stale rośnie.

Lato w Wielkiej Brytanii to czas zabawy. Nie ma przy tym lepszego sposobu na rozrywkę w prawdziwie karaibskim stylu, niż karnawał w Notting Hill. Impreza trwa od 26 do 27 sierpnia. Zabawa zaczyna się, gdy tylko ulice zostają zamknięte dla ruchu drogowego i kontrolę nad nimi przejmuje barwny tłum.

Niedzielna impreza zaczyna się w południe i jest przeznaczona głównie dla dzieci, które maszerują ulicami we własnoręcznie przygotowanych kostiumach. Parada to prawdziwa powódź kolorów. Dzieciakom towarzyszy ich własna muzyka, która zaskakuje turystów swoim niepowtarzalnym stylem.

Poniedziałkowa prezentacja z pewnością nie jest przeznaczona dla wrażliwych widzów o słabym sercu. Skąpo odziane indywidua czekają cały rok, by zaprezentować swoje wdzięki w tradycyjnych popisach. Podskoki, przytupywania i obroty to program obowiązkowy. Maleńkie, połyskujące cekiny i jaskrawe wstążki są przymocowane do ciał tancerzy tak, by zakrywały jak najmniej.


Wibrujące kolory i dźwięki Soca & Calypso, rozbrzmiewające z wielka mocą wzdłuż całego korowodu, dają spektakularny efekt. Setki straganów ustawionych wzdłuż trasy pochodu kuszą wszelkiego rodzaju smakołykami. Można nawet skosztować tradycyjnych karaibskich rarytasów, takich jak kurczak z ryżem czy gęś curry.

Festiwal Notting Hill rozsławił filmowy hit z Julią Roberts i Hugh Grantem, którego akcja dzieje się właśnie w tej spokojnej dzielnicy, przy słynnej Portobello Road. Na co dzień londyńczycy gromadzą się tu pomiędzy maleńkimi księgarniami, a przytulnymi, narożnymi kawiarenkami, by pogawędzić i wymienić się najświeższymi plotkami. W czasie festiwalu z pewnością nie zastaniesz tej uroczej scenerii. Pochłonie Cię za to ekstrawaganckie karaibskie party, pełne egzotycznych tancerzy, pysznego domowego jedzenia i muzyki, która każe tańczyć do upadłego. Fantastyczna atmosfera wielokulturowego festiwalu sprawi, że natychmiast poczujesz się tu mile widzianym gościem.

Najbliższa stacja metra to Notting Hill Gate (na linii Circle i District) i Westbourne Park (na linii Hammersmith i City). Parada rusza z Great Western Road, przez Chepstow Road, wzdłuż Westborne Grove, Kensington Park Road i Ladbroke Grove.

Karnawał w Notting Hill to świetny pomysł na rodzinny wypadu do Londynu. Dlaczego nie skorzystać z taniej i wygodnej oferty połączeń easyJet - wspieranej dodatkowo atrakcyjną propozycją easyJetHotels - i nie spędzić magicznego weekendu w Londynie?


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *