Wizz Air świętuje 3 lata działalności w Gdańsku10 sierpnia mija 3 lata działalności Wizz Air w Gdańsku. W tym okresie Wizz Air na trasach z i do Gdańska przewiózł milion pasażerów.

 

Wizz Air rozpoczął działalność w Gdańsku 10 sierpnia 2004 roku. Na początku linia obsługiwała z Gdańska jedynie połączenie do Londynu Luton, w tej chwili przewoźnik lata już do 10 miast w Europie, kolejne połączenie do Oslo zostanie uruchomione w styczniu 2008 r.

 

Z okazji 3 rocznicy działalności w mieście przewoźnik przygotował wiele niespodzianek dla swoich pasażerów. Wszyscy pasażerowie podróżujący liniami Wizz Air 10 sierpnia z i do Gdańska będą mogli wziąć udział w losowaniu darmowych przelotów. Wystarczy wypełnić kupon na lotnisku. Podróż będzie umilać wystrój lotniska, na którym pojawią się balony z logo Wizz Air oraz kolorowe wstążki.

 

„Zawsze jest miło świętować urodziny, szczególnie, gdy są one związane z ważnym wydarzeniem, takim jak przewiezienie przez Wizz Air miliona pasażerów na trasach z i do Gdańska” – mówi Jozsef Varadi, prezes Wizz Air – „W ciągu naszej obecności w Gdańsku pokazaliśmy, jak bardzo jest on dla nas istotny, w najbliższej przyszłości planujemy uruchomienie kolejnych połączeń z tego miasta w coraz bardziej konkurencyjnych cenach. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z Lotniskiem im. Lecha Wałęsy w Gdańsku”.    

 

Zadowolenia ze współpracy nie kryje również Włodzimierz Machczyński, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy - „Właśnie minęły 3 lata naszej współpracy z linią lotniczą Wizz Air. Samoloty tego przewoźnika pojawiły się na gdańskim niebie w sierpniu 2004 roku, latając początkowo tylko do Londynu Luton. Wizz Air dzisiaj to największa linia lotnicza w Gdańsku, mająca 35 % udział w rynku i oferująca połączenia do 11 europejskich miast”.

 

  

Również w centrum Gdańska zostanie przeprowadzona kampania promująca loty z i do Gdańska. Po ulicach Długiej, Tkackiej, Targu Węglowym oraz w okolicach Teatru Wybrzeże w godzinach 10-16 będzie spacerować grupka młodych ludzi ubranych w stroje charakterystyczne dla miejsc, do których lata Wizz Air z Gdańska. Spotkamy więc osoby w strojach charakterystycznych dla Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz stewardessę Wizz Air. Będą zabawiać przechodniów występami, piosenkami, konkursami oraz rozdawać materiały informacyjne o Wizz Air. Główną nagrodą w konkursach będą 2 bilety. 

 

W celu świętowania rocznicy Wizz Air przygotował również promocję dla osób podróżujących z Gdańska, która wystartuje 10 sierpnia. Na pasażerów czeka 3 000 biletów za 49 zł. Promocja dotyczy lotów do Dortmundu, Liverpoolu, Hamburga, Malmo oraz Sztokholmu.

 

 

Wizz Air lata z Gdańska do Cork, Doncaster-Sheffield, Dortmundu, Glasgow-Prestwick, Hamburga-Lubeki, Kolonii, Liverpoolu, Londynu-Luton, Malmo oraz Sztokholmu-Skavsta. Na początku 2008 roku zostanie uruchomione połączenie do Oslo-Torp.

Bilety na wszystkie połączenia dostępne są na stronie internetowej wizzair.com oraz pod numerem infolinii +48 22 351 94 99.

Ceny biletów w jedną stronę, zawierające wszystkie opłaty i podatki zaczynają się już od 49 zł.

 

 

 

***


Wizz Air posiada flotę złożoną z samolotów Airbus A320. Przewoźnik lata z 6 baz blisko 100 kierunkach. Linia oferuje loty z Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii i Rumunii. Wizz Air przewiózł ponad 3 miliony pasażerów w 2006 r.

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *