Linie lotnicze Cathay Pacific Airways podpisują umowę z firmą Amadeus

Przewoźnik wybrał produkt Amadeus Altéa Customer Management Solution – rozwiązanie nowej generacji, wspierające rozwój firmy i zwiększające jej wydajność operacyjnąMadryt, 20 sierpnia 2007r.: Firma Amadeus – światowy lider w dziedzinie technologii i rozwiązań dystrybucyjnych dla przemysłu turystycznego – poinformowała o podpisaniu 10-letniej umowy z liniami lotniczymi Cathay Pacific Airways.Przewoźnik oraz jego filia Dragonair, wdrożą kompletne rozwiązanie Altéa Customer Management Solution (CMS), umożliwiające zarządzanie łańcuchem obsługi pasażerów, w tym obsługi rezerwacji, inwentaryzacji i systemów kontroli odlotów. Transakcja stanowi element dynamicznej strategii rozwoju linii lotniczych i ma służyć zwiększeniu ich wydajności operacyjnej.

 

„Podpisana umowa jest kolejnym etapem naszych inwestycji w nowe technologie, które wspierają rozwój firmy i pomagają jej osiągnąć cele biznesowe. Po przeprowadzeniu szczegółowego procesu selekcji, postanowiliśmy wybrać produkt Altéa CMS, ponieważ najlepiej odpowiada wymogom branży lotniczej. Dzięki niemu zapewnimy naszym klientom wyższą jakośc usług,
a także poprawimy naszą wydajność” – powiedział Edward Nicol, dyrektor ds. zarządzania informacją w firmie Cathay Pacific Airways.

 

Linie lotnicze Cathay Pacific wykorzystują już na swojej stronie internetowej mechanizm firmy Amadeus do dokonywania rezerwacji przez Internet. Rozwiązania informatyczne są dla firmy kluczowym elementem strategii, której celem jest rozszerzenie zakresu działalności
i podtrzymanie rozwoju na najszybciej rosnących rynkach lotniczych na świecie, takich jak Chiny oraz w Stanach Zjednoczonych i Europie.

 

„Cathay Pacific to jedna z najlepszych pod względem rentowności i rozwoju linii lotniczych świata, dlatego bardzo cieszy nas, że firma wybrała oferowane przez nas rozwiązanie Altéa CMS do zarządzania obsługą swych klientów” – powiedział Hans Jorgensen, wiceprezes ds. strategicznych programów lotniczych i partnerskich w firmie Amadeus. „Wierzymy, że decyzja firmy Cathay Pacific, jako pierwszego azjatyckiego przewoźnika, który wybrał cały pakiet rozwiązań Altéa, zostanie pozytywnie odebrana przez inne linie lotnicze i przyspieszy rozwój firmy Amadeus – wiodącego dostawcy rozwiązań informatycznych dla przemysłu turystycznego – w rejonie Azji i Pacyfiku” – dodał Hans Jorgensen.

 

Cathay Pacific Airways i Dragonair, które w 2006 roku obsłużyły razem 22 miliony pasażerów, dołączają do 42 linii lotniczych z całego świata, które wybrały produkt Altéa CMS.

 

***

Informacje o firmie AmadeusFirma Amadeus to partner w dziedzinie technologii dla dostawców, sprzedawców i odbiorców usług turystycznych. Firma dostarcza rozwiązania w zakresie dystrybucji, technologii informatycznych i obsługi punktów sprzedaży, aby umożliwić swoim klientom rozwój i osiąganie sukcesów na energicznie zmieniającym się rynku turystycznym. Docelowe grupy klientów to dostawcy usług turystycznych (linie lotnicze, hotele, wypożyczalnie samochodów, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi, firmy oferujące wycieczki morskie, firmy ubezpieczeniowe i touroperatorzy), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży) i odbiorcy (firmy i turyści indywidualni). Oferowane rozwiązania pogrupowane są
w czterech kategoriach – Distribution & Content, Sales & e-Commerce, Business Management, Services & Consulting.

Firma Amadeus ma swoje biura w Madrycie (siedziba główna firmy i dział marketingu), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny — centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires i Bangkoku. Firma Amadeus świadczy usługi w 75 krajach, obejmując swoją działalnością 215 rynków. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 6700 pracowników, reprezentujących 95 narodowości. Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.


Informacje o firmie Cathay Pacific AirwaysFirma Cathay Pacific Group, mająca swą siedzibę w Hongkongu, oferuje usługi przewozu pasażerów i towarów do ponad 120 miejsc na całym świecie.Jej flota składa się obecnie z ponad 150 samolotów, zaś do 2011 rokuzwiększy się do ponad 180.

Firma Cathay Pacific powstała w 1946 roku w Hongkongu i wciąż wspiera swą lokalną bazę, dokonując znacznych inwestycji, dzięki którym Hongkong jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych świata.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kropiwiec

Sigma International (Poland) LTD

tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93 wew. 234

e-mail: agnieszka.kropiwiec@sigma.com.pl

www.sigma.com.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *