PHH wzywa do sprzedaży Intefrerii, kurs akcji w górę   TRANSAKCJE

Polski Holding Hotelowy wezwał do sprzedaży 100 proc. ogólnej liczby akcji spółki Interferie, po 8,71 zł za walor - podało pośredniczące w wezwaniu BM mBanku. Po podaniu tej informacji kurs akcji Interferii wzrósł o ponad 15 proc. do poziomu 8,6 zł. To dziś najwyższy wzrost na GPW.

Interferie Medical SPA w Świnoujściu

Wezwanie jest kolejnym elementem transakcji związanej z umową inwestycyjną, jaką PHH zawarł 17 listopada ub.r. z głównymi akcjonariuszami Interferie, Funduszami Hotele 01. Umowa przewiduje m.in. zobowiązanie głównych akcjonariuszy do odpowiedzi na wezwanie poprzez złożenie zapisów na sprzedaż wszystkich posiadanych przez nich akcji spółki. Warunkowa umowa dotyczyła akcji reprezentujących 69,71 proc. kapitału spółki.

W wyniku wezwania PHH zamierza nabyć do 14.564.200 akcji, stanowiących do 100 proc. ogólnej liczby akcji spółki i głosów na WZ. Na dzień ogłoszenia wezwania nie posiada akcji spółki.

Zapisy w wezwaniu mają potrwać od 21 stycznia do 21 lutego 2022 r., a oferowana cena to 8,71 zł za walor. Kapitalizacja Interferii wynosi obecnie niespełna 130 mln zł. 

Więcej o zakupie Interferii przez PHH pisaliśmy TUTAJ>>


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *