W centrum Wrocławia otwarto Herbal Hotel w poklasztornym zespole

Herbal Hotel z 66 pokojami, winiarnią i ziołowym ogrodem otwarty został we Wrocławiu przy ul. Włodkowica w sąsiedztwie Puro Hotelu. Powstał w dawnym zespole klasztornym. Inwestorem jest wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum.Zespół składający się z klasztoru Franciszkanów z XVII wieku i skrzydła dobudowanego przez Elżbietanki w XVIII wieku sprzedany został w 2016 r. przez miasto przedsiębiorstwu Castellum za 3,46 mln zł. Po II wojnie zespół klasztorny służył jako akademik, potem został przekształcony w mieszkania komunalne. Łączna powierzchnia budynku to blisko 1,7 tys. m kw., a całej działki 2,7 tys. m kw.

Projekt renowacji przygotowała pracownia Archikon z Lublina. Podczas renowacji zespołu klasztornego, wpisanego do rejestru zabytków, zachowano historyczny układ przestrzenny, a także oryginalną więźbę dachową i drewniane schody. W wielu pomieszczeniach zachowały się zabytkowe stropy, co pozwoliło na zaprojektowanie w nich historycznych pokoi, różniących się od siebie – ze względu na podziały architektoniczne – wielkością i kształtem. Hotel oferuje m.in. pięć pokoi apartamentowych junior suite od 41 do 46 m kw. oraz 18 pokoi superior double od 22 do 33 m kw. W ofercie winiarni ulokowanej w podziemiu znajduje się asortyment win ze Starego Kontynentu, a także z lokalnych winnic dolnośląskich, do tego klasztorne miody i piwa.

W dawnym refektarzu (jadalni) urządzono salę śniadaniową, która potem może służyć jako sala konferencyjna na ok. 60 osób. Hotelowy ogród składa się z ponad 2 tys. ziół (m.in. szałwii lekarskiej, mięty pieprzowej, kłosowca), prawie 1,5 tys. krzewów ozdobnych i pnączy (m.in. cisy, irgi, śnieguliczki) oraz kilku niewielkich drzew liściastych. W ogrodzie będą organizowane kameralne imprezy i wydarzenia muzyczne czy kulturalne, a także ceremonie ślubne. Założona w 2007 r. firma Castellum specjalizuje się w realizacji kontraktów budowlano-konserwatorskich.

W dorobku ma m.in. kompleksowe renowacje wrocławskiego Dworca Głównego i kilkunastu kamienic na Starym Mieście we Wrocławiu, a także Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta. Zajmuje się też działalnością deweloperską. Dyrektorem Herbal Hotelu został Zbigniew Pasieka, wcześniej m.in. dyrektor marketingu firmy COHM i dyrektor hotelu Tumskiego we Wrocławiu. • 66 pokoi i ziołowy ogród W wielu pomieszczeniach zachowały się zabytkowe stropy Winiarnia w piwnicy

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *