Zniszczyli hotelowy pokój. Zatrzymała ich policja

Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat wynajęło pokój w jednym z hoteli w centrum Gdańska, po czym zniszczyli jego wyposażenie i wnętrze, między innymi malując ściany pokoju różowym sprejem. Straty oszacowano na 16 tysięcy złotych. Policja niemal natychmiast zatrzymała sprawców, a za uszkodzenie mienia grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Komenda Miejska Policji w Gdańsku

W sobotę policjanci z Gdańska odebrali zgłoszenie o tym, że goście zniszczyli jeden z pokoi w hotelu, powodując starty szacowane na 16 tysięcy złotych. Wandale zniszczyli wyposażenie pokoju, rozbili sedes oraz kinkiety, lampę i wagę łazienkową, pomalowali różowym sprejem ściany, drewnianą zabudowę i dywan po czym wymeldowali się z hotelu.

Policjanci wkrótce po otrzymaniu zgłoszenia zauważyli na ulicy Długi Targ dwóch mężczyzn, z których jeden miał ubrudzone spodnie dresowe oraz rękę farbą koloru różowego. Po przeszukaniu w plecaku jednego z podejrzanych znaleziono puszkę ze sprejem koloru różowego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że 18-latek wynajął pokój hotelowy na nazwisko innej osoby i podrobił podpis na karcie rejestracyjnej oraz oświadczeniu o szczepieniu.

Wczoraj obaj podejrzani usłyszeli zarzuty za zniszczenie pokoju w hotelu. Ponadto 18- latek usłyszał zarzut za podrobienie podpisu, natomiast 19-latek odpowie za posianie kilkunastu porcji środka psychotropowego.

Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Taka samą karą zagrożone jest przestępstwa podrobienia dokumenty, w celu użycia za autentyczny. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *