Był Jan, będzie Kyriad. W condo   INWESTYCJE

Spółka Rodzinne Resorty podpisała z Louvre Hotels Group umowę na uruchomienie pod marką Kyriad hotelu w Kotlinie Jeleniogórskiej w miejscowości Wojcieszyce. Obiekt powstaje w wyniku przebudowy i rozbudowy zamkniętego, trzygwiazdkowego hotelu Jan, a wszystkie pokoje sprzedawane są przez WIK Capital w systemie condo z deklaracją zwrotu rocznego w wysokości 7,5 proc.

Leżący 10 km od Jeleniej Góry, 106 pokojowy hotel Jan został otwarty w 2003 roku, a w 2012 kosztem 9,4 mln zł uruchomiono przy nim aquapark. W ubiegłym roku kompleks wystawiony został na sprzedaż za 12 mln zł. Spółka Rodzinne Resorty podpisała umowę przedwstępną nabycia hotelu.

Pokoje w obiekcie sprzedawane będą przez spółkę WIK Capital, która zarządzać będzie także później obiektem. Rozpoczęła ona już pierwsze prace remontowe, przegląd całości budynku hotelowego oraz ponad 1500 m2 aquaparku. Na razie obiekt dysponować będzie 108 pokojami, ale inwestor nie wyklucza w przyszłości rozbudowy, nawet do ponad 400 jednostek. W trakcie jest także gruntowny przegląd blisko czterohektarowej działki, dwóch sal konferencyjnych oraz dwóch restauracji. Otwarcie planowane jest jeszcze w tegorocznym sezonem letnim.

Inwestor prowadzi obecnie sprzedaż pokoi w inwestycji, deklarując w zależności od długości pobytu właścicielskiego 7, lub 7,5 proc. stałej stopy zwrotu i 10-letnią umowę najmu z możliwością przedłużenia o kolejnych 10 lat.

hotel Jan, stan sprzed remontu

Kyriad z Wojcieszyc, kiedy powstanie, będzie pierwszym hotelem tej marki w Polsce, po tym jak Hotel Kyriad Prestige z Warszawy zmienił markę na Golden Tulip. LHG podpisał także w 2018 roku umowę na 204 pokojowy kompleks hotelowy działający pod markami Kyriad i Première Classe w Katowicach, jednak jak informowaliśmy dwa lata temu, projekt „napotkał pewne trudności na etapie finansowania i wyboru głównego wykonawcy”.

Kyriad to należąca do LHG sieć ponad 260 trzygwiazdkowych hoteli we Francji i na całym świecie.

Rodzinne Resorty to spółka której wspólnikami są właściciele WIK Capital, Aleksander Kupcewicz i Krzysztof Wiśniewski, a także dwie inne osoby.

Sam WIK Capital to natomiast firma oferująca kompleksowy zakres usług związanych z realizacją projektów hotelowych, sprzedażą apartamentów hotelowych i zarządzaniem nimi. W jej portfolio znajdują się uruchomiony pod inną marką LHG w ubiegłym roku Tulip Residences Targowa w Warszawie, oraz budowany Staybridge Suites na warszawskim Ursynowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *