Zapraszamy na Pilsner Fest do stolicy piwa

To właśnie w Pilźnie w roku 1842 narodził się  światowej sławy Pilsner Urquell. Jest to piwo, które 5.10.1842 roku uwarzył w pilzeńskim browarze bawarski piwowar Josef Groll. Już wówczas pilzeńskie piwo zachwycało swą piękną, złotą barwą, gęstą śnieżnobiałą pianą i wyjątkowym smakiem.


Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku na dziedzińcu pilzeńskiego browaru (www.prazdroj.cz)  odbywają sie uroczystości Pilsner Fest. Na tegorocznym festiwalu, w dniach  3.–7. 10. 2007, obok wspaniałego piwa i kuchni znaczącą rolę odegra program kulturalny. O oprawę muzyczną postarają się znane czeskie zespoły. Festiwal  po raz pierwszy wykroczy poza bramy browaru a trasa browar – stadion – Muzeum Browarnictwa – rynek stanie się miejscem Olimpiady Piwnej Pilsner Urquell. Współorganizatorem tej znaczącej imprezy jest miasto Pilzno (http://info.plzen-city.cz), wstęp na wszystkie imprezy Pilsner Fest bezpłatny.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *