Holiday Inn Warsaw City Centre w trosce o środowisko

W trosce o ochronę środowiska warszawski Holiday Inn przy ul. Twardej zastąpił wszystkie jednorazowe kosmetyki w małych plastikowych butelkach - szampony, żele, balsamy do ciała i odżywki, odpowiednikami wielokrotnego użytku.

Działania te są częścią inicjatywy IHG Hotels & Resorts „Journey to tomorrow”, która zakłada szereg aktywności wspierających ochronę naszej planety. IHG zobowiązuje się m.in. do ograniczenia odpadów z tworzyw sztucznych poprzez zastąpienie małych jednorazowych opakowań, większymi dozownikami, które można uzupełniać.

Około 34 128 butelek szamponu, 18 072 butelek odżywki, 39 516  butelek żelu do kąpieli, 21 300 butelek balsamu do ciała i 33 560 opakowań mydła rocznie zużywa się w Holiday Inn Warsaw City Centre. - Podjęte przez nas działania, zastosowania większych dozowników w łazienkach w całym hotelu znacznie zredukują te liczby – mówi Costina Gandac, Dyrektor Generalny Holiday Inn Warsaw City Centre. - Rozumiemy, jaki wpływ ma nasz hotel na planetę i jesteśmy dumni, że Holiday Inn Warsaw City Centre angażuje się w ochronę środowiska. Cieszę się również, że nasi goście doceniają takie działania, a także nasze zaangażowanie w walkę o ratowanie planety.
Adam Wasek, Executive Head Houskeeper: „Wiemy jak wiele odpadów z tworzyw sztucznych gromadzimy każdego dnia, dlatego bycie częścią zespołu, który tak aktywnie angażuje się w walce na rzecz redukcji odpadów jest inspirujące”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *