Enit – najnowsze wydarzenia

WYDARZENIA I WYSTAWY

II Edycja international Cinema Festival w Rzymie

Rzym

Audytorium Parco della Musica

Od 18 do 27 października

www.romacinemafest.org

Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, Festiwal Kina powraca do Wiecznego Miasta w dniach od 18 do 27 października. Festiwal ten, odbywający się w sercu stolicy i w innych Prowincjach Lacjum, aby przyciągnąć jak największą liczbę zainteresowanych, to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników kina. Gośćmi będą międzynarodowe gwiazdy (wśród ktorych Clive Owen, Colin Firth, Philip Seymour Hoffman, Silvio Soldini, Dario Argento, Franco Battiato, Ethan Hawke, Val Kilmer, Matthew Modine, Asia Argento). Widzom zostanie zaproponowany szereg niezwykle interesujących wydarzeń towarzyszących: konferencje, pokazy, wystawy, koncert i pokazy mody. Ponadto zostaną przyznane nagrody dla najlepszego filmu (Nagroda Marka Aureliusza), Nagroda za najlepszą interpretację oraz Nagroda Specjalna przyznana przez jury złożone z 50 uczestników, w różnym wieku.

Pompeje nocą: "Sugestie na forum"

Pompeje

Do 3 listopada

www.pompeiisites.org

Nocny spacer wśród ruin Pompei, trwający około godziny, w otoczeniu głosów i dźwięków które w dawnych czasach towarzyszyły mieszkańcom tego miejsca. Wszystko to z podkładem muzycznym nagrodzonego Oskarem mistrza Ennio Morricone.

Jedna z największych atrakcji Kampanii- nocny spacer, w którym za każdym razem bierze udział 100 osób oprowadzanych przez przewodnika w języku angielskim, włoskim i japońskim.

Etruskowie z Volterra. Dzieła największych muzeów.

Volterra (Pisa)

Palazzo dei Priori

Do 8 stycznia 2008

www.etruschi-volterra.net

Wystawa wPalazzo dei Priori, najstarszym Pałacu otwartym dla publiczności w Toskanii, gdzie przy tej okazji zobaczyć można liczne dzieła Etrusków i poznać przez ich kontemplację historię Volterra. Rozwój tego miasta śledzić można oglądając ekspozycję urn, figurek, fragmentów grobów, które przedstawiają historię od założenia miasta aż po rzymskie podboje.

Trekking w 35 miastach

Różne miasta

7 października 2007

www.trekkingurbano.info

35 miast włoskich uczestniczy w projekcie zatytułowanym Giornata del Trekking urbano ( Dzień miejskiego Trekkingu), który będzie miał miejsce 7 października. Wydarzenie to promować ma nowy sposób uprawiania turystyki. Ten rodzaj Trekkingu narodził się w Sienie, ale staje się coraz bardziej popularny również w innych miastach od Messyny do Bolonii, od Bari do Rzymu, gdzie wydarzenie miało miejsce na Kapitolu. Tym razem Rzym przygotował następującą trasę: Usta Prawdy, Circus Maximus, Isola Tiberina, Trastevere.

Mistrzowie XX wieku: od Boccioniego do Fontany

Rovereto (Trento)

Mart

Od 13 października do 20 stycznia 2008

www.mart.trento.it

Pięćdziesiąt prac sztuki współczesnej , od Boccioniego do Balla, Carrà, Savino, Sironi i Fontany a także w dwóch salach poświęconych De Chirico i Morandi: oto “skarby” które podziwiać będzie można w Mart w Rovereto przez całą jesień i początek przyszłego roku. Wszystkie dzieła składają się na zbiór Luigi Ferro, który wzbogaca muzealny szlak sztuki XX-wiecznej, nadając mu nową jakość artystyczną, kompletną o rzeczywistość historyczną. Wśród dzieł warto zwrócić szczególną uwagę na ”Autoportret” Morandi i trzy Pejzaże tego samego autora.

Rewolucja obrazu. Sztuka paleochrześcijańska od Rzymu po Bizancjum

Vicenza

Palazzo Leoni Montanari

Do 18 października

www.palazzomontanari.com

Osiemdziesiąt znakomitych dzieł sztuki paleochrześcijańskiej zebrane w Galeriach Pałacu Leoni Montanari aby opowiedzieć historię prawdziwej” rewolucji obrazu ”.Sztuka paleochrześcijańska od Rzymu do Bizancjum przedstawiona jest za pomocą wyjątkowych dokumentów, świadectw przejścia od świata antycznego do współczesności, podczas której to podróży dzieła sztuki stają się przede wszystkim symbolami, które komunikują nowe, rewolucyjne kredo.

Stare samochody i motory

Fiera di Padova

Od 26 do 28 października 2007

www.autoemotodepoca.com

Wydarzenie, które w tym roku ma swoją XXIV edycję, gości również w tym roku najważniejsze marki, takie jak Ferrari, Alfa Romeo, Mercedes Benz i Ducati, przedstawiając piękne maszyny, z których wiele przeszło do historii.

Wystawa ta jest niezwykle ważna dla branży samochodowej, przede wszystkim ze względu na ilość eksponatów (ponad 1.600 modeli na powierzchni liczącej 90.000 metrów kwadratowych). Jest to doskonała okazja do spotkań między najważniejszymi producentami samochodów, motorów, części zamiennych, ale również reprezentantów branż pokrewnych oraz pasjonatów z całej Europy.

Sport Movies & TV 2007

25° "Milano International FICTS Festival"

Milano

Palazzo Giureconsulti

Od 27 października do 1 listopada

www.sportmoviestv.com

FICTS (Fédération Internationale Cinéma Télévision Sportifs, uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski) do którego należy 100 Krajów, w tym roku wybrała Włochy by zorganizować “Sport Movies & TV 2007”, ważne wydarzenie promujące sport poprzez telewizję, kino i nowe media. Zaprezentowanych zostanie 200 filmów o tematyce sportowej, wybranych spośród setek prac przesłanych z całego świata. Uczestnicy będą mogli oglądać również transmitowane na żywo najważniejsze wydarzenia sportowe. Wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się liczna warsztaty i wystawy.

Dźwiękowe cuda. Instrumenty muzyczne włoskiego baroku

Florencja

Galleria dell’Accademia

Do 4 listopada 2007

www.meravigliesonore2007.it/

Wystawa przedstawia instrumenty muzyczne wykonane na terytorium Włoch w czasach baroku, instrumenty niepowtarzalne i niekiedy zadziwiające ze względu na wykorzystane materiały, formę i udekorowanie. Wystawa podzielona jest na cztery części; pierwsza przedstawia instrumenty malowane lub zdobione w wyjątkowo bogaty sposób, druga – instrumenty o zaskakujących kształtach, trzecia– instrumenty wykonane z marmuru i ostatnia- instrumenty wykonane z rzadkich i niespotykanych materiałów, wśród których skorupa żółwia. Wystawę wzbogacają rysunki przedstawiające wyjątkowe instrumenty oraz koncerty muzyków światowej klasy.

Terme card Campania

www.termecardcampania.it

Promować centra termalne wśrod turystów- oto cel, ktore ma być osiągnięty poprzez wprowadzenie Terme Card Campania, katy zniżkowej wprowadzonej przez spółkę Arborea. Karta, promowana przez lokalny departament Turystyki, została już wprowadzona w wiekszości hoteli na Wyspie Ischia.

FESTIWALE I OBCHODY

Dwusetna rocznica narodzin Giuseppe Garibaldiego

Rzym

Gipsoteca del Vittoriano

Od 31 października 2007

www.garibaldi200.it

Kalendarz obchodów dwusetnej rocznicy narodzin Garbaldiego jest niezwykle bogaty w wydarzenia, o charakterze ludycznym i dydaktycznym. W Rzymie od 31 października oglądać będzie można wystawę zatytułowaną “Włochy Garibaldiego”, powstałą dzięki współpracy Komitetu Rocznicowego, Ministerstwa Kultury oraz Instytutu Historii Włoskiego Odrodzenia. Wystawa jest świetną okazją do zapoznania się z jedną z najważniejszych postaci włoskiej historii.

Palazzo delle Esposizioni ponownie otwarty

Rzym

Palazzo delle Esposizioni

6 października 2007

www. palazzoesposizioni.it

Palazzo delle Esposizioni to jeden z największych budynków wystawowych, usytuowany w centrum Rzymu : ponad 10.000 metrów kwadratowych powierzchni, rozłożonych na trzech piętrach, gdzie ma miejsce szereg wydarzeń kulturalnych. Ponadto, Pałac jest wyposażony w salę kinową na 139 miejsc, Audytorium (salęmultimedialna mieszcząca 90 osób) oraz tzw. Forum (salę wielofunkcyjną). Oprócz tego znajdują się tu kawiarnia, restauracja i biblioteka.

Po pięciu latach prac rekonstruktorskich Pałac zostanie ponownie otwarty dla publiczność 6 października. Otwarciu towarzyszyć będą wyjątkowo ciekawe wystawy : Stanley Kubrick, zadedykowana jednej z najważniejszych postaci kina amerykańskiego, Mario Ceroli, wystawa poświęcona rzeźbiarzowi światowej sławy oraz Mark Rothko, wystawa zadedykowana malarzowi niezwykle często obecnemu na weneckim Biennale.

TRANSPORT I POŁĄCZENIA Z WŁOCHAMI

San Paolo-Rzym

Od 22 września dostępne jest nowe połączenie oferowane przez Varig między San Paolo a Rzymem, siedem dni w tygodniu.

Berlin – Wenecja

EasyJet wprowadza to nowe połączenie, raz dziennie siedem dni w tygodniu .

Moskwa- Wenecja

AlpiEagles oferuje połączenie między stolicą Rosji aWenecją, kolejne po Forlì, Neapolu, Bari, Weronie iKatanii.

Abu Dhabi- Mediolan

Etihad Airways, wprowadza swoje pierwsze połączenie z Włochami, do Mediolanu Malpensa, dostępne trzy razy w tygodniu: w piątki, niedziele i poniedziałki.

Do 31 października dostępne są taryfy promocyjne.

Sztokholm - Pisa

Od 3 października Ryanair oferować będzie ten lot o 17.25 w każdy wtorek, czwartek i sobotę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *