Warimpex kupuje działkę pod budowę hotelu w Poznaniu- Kolejny krok w strategii ekspansji w pozostałych dużych miastach na rynkach krajowych
- Rozbudowa marki hotelowej Andel’s
- Wydane już pozwolenie na budowę umożliwi jej natychmiastowe rozpoczęcie

Wiedeń, 12 październik 2007

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG podpisała wczoraj umowę kupna działki w Poznaniu. Dla działki tej wydano już pozwolenie na budowę czterogwiazdkowego hotelu.

Poznań jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Stanowi centrum przemysłowe, handlowe oraz badawcze i jest ważnym węzłem komunikacyjnym między Berlinem i Warszawą. Zakupiona działka leży na skrzyżowaniu ulic w pobliżu historycznej starówki i terenów targowych. „Widzimy na rynkach krajowych duży potencjał w zakresie hoteli czterogwiazdkowych w pozostałych dużych miastach i chcemy go aktywnie wykorzystać.

Poznań należy do najważniejszych aglomeracji w Polsce i w związku z tym jest idealnym miejscem do strategicznej ekspansji dla odnoszącej sukcesy marki hoteli Andel’s”, wyjaśnia Franz Jurkowitsch, CEO Warimpexu. Działkę zakupiono wraz z pozwoleniem na budowę, a więc Warimpex może natychmiast rozpocząć budowę Hotelu Andel’s. Czterogwiazdkowy hotel będzie oferował 240 pokoi i około 1.200 m2 powierzchni konferencyjnej.

Zarządzanie hotelem przejmie – podobnie jak w przypadku już istniejących hoteli marki Andel’s – Vienna International. Budowa rozpocznie się jeszcze w 2007 roku. Jej ukończenie planowane jest na rok 2009, co oznacza, że otwarcie hotelu może się odbyć w II kwartale 2009 r. Bardziej szczegółowych informacji udzielają:

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG
Tel. +43 1 310 55 00

Christoph Salzer,
presse@warimpex.com

Daniel Folian,
investor.relations@warimpex.com
www.warimpex.com

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to deweloper oraz grupa inwestycyjna, z główną siedzibą w Wiedniu oraz biurami w Budapeszcie, Pradze oraz Warszawie. W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował w Europie Centralnej i Wschodniej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld Euro. W średnioterminowej perspektywie celem koncernu jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku nieruchomości związanych z hotelarstwem w nowych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Akcje Warimpexu są notowane na Giełdach Papierów Wartościowych w Wiedniu i w Warszawie (WXF).

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *