Bombay Sapphire zainspiruje Kraków

Już w listopadzie Hotel Qubus w Krakowie stanie się miejscem niezwykłego artystycznego wydarzenia. Przestrzeń hotelowego Piano Baru zostanie zaaranżowana przez niezwykłe zdjęcia oraz projekty szkła artystycznego, będące główną atrakcją wystawy „Bombay Sapphire Inspiruje”.


Szafirowa Inspiracja

Trzecia, po Wrocławiu i Katowicach, wystawa szkła artystycznego „Bombay Sapphire Inspiruje” rozpocznie się 7 listopada w krakowskim Hotelu Qubus. Do 11 grudnia w relaksującej atmosferze Piano Baru będzie można oglądać zdjęcia prac pochodzące z międzynarodowych finałów konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Competition oraz szklane projekty polskich designerów. Ekspozycja zawiera przegląd najciekawszych prac z całego świata, a także kieliszki autorstwa polskich twórców - Moniki Kilan, Zofii Skrzypczak oraz Moniki i Przemka Ostaszewskich. Projekty te pokazują, jak wielką i istotną rolę w rozwoju polskiej sztuki designerskiej odgrywa konkurs.


Wszystkie prezentowane prace inspirowane są ginem Bombay Sapphire: szafirowym kolorem szkła, smakiem i aromatem trunku, a także oryginalnym kształtem butelki. Odwiedzający wystawę będą mogli także spróbować intrygujących drinków na bazie Bombay Sapphire. Na cztery tygodnie Piano Bar krakowskiego hotelu Qubus stanie się w miejscem, w którym wszyscy odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać inspirującą moc szafirowego ginu. Specjalnie na potrzeby wystawy z różnych stron świata zostały sprowadzone niespotykane w Polsce składniki Bombay Sapphire. Uczestnicy wystawy będą mogli sprawdzić, skąd pochodzi wyjątkowy smak i aromat szafirowego trunku. Wśród tych najbardziej aromatycznych i egzotycznych składników ginu, znalazły się korzeń dzięgla z Saksonii, rajski pieprz z Zachodniej Afryki, jagody kubeby z Jawy i kora kasji z Indochin. Kraków będzie ostatnim miastem, które odwiedzi wyjątkowa wystawa „Bombay Sapphire Inspiruje”.

 

Bombay Sapphire Designer Glass Competition

Bombay Sapphire Designer Glass Competition jest międzynarodowym konkursem na projekt szkła inspirowanego ginem Bombay Sapphire.
Jest szansą dla młodych projektantów i designerów, ale także promuje tych, którzy osiągnęli już pozycję w branży wzornictwa użytkowego. Wszystkie prezentowane prace inspirowane są ginem Bombay Sapphire. Zeszłoroczna edycja konkursu przyciągnęła ponad 2000 projektantów. Nagrodzone prace można było obejrzeć w Mediolanie podczas światowego finału Międzynarodowych Targów Salone del Mobile. Laureatami edycji 2005/2006 zostali Polak Tomasz Rygalik i Holender Jorre van Ast - para artystów reprezentujących Wielką Brytanię. Za projekt zatytułowany „Inverted” otrzymali nagrodę w wysokości 15.000 USD. W finale Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2007 wzięło udział 25 państw. Laureatką została Portugalka Sandra Ines Mesquita da Conceicao, uhonorowana zaprojekt pt. „Goobly”. Prace laureatów z poszczególnych państw oceniali światowej sławy projektanci, którzy od lat współpracują z marką Bombay Sapphire. Należą do nich m.in. Karim Rashid, Marcel Wanders oraz Tom Dixon.

Bombay Sapphire w Polsce

W 2006 roku Polska jako pierwszy kraj na świecie pokazała nagrodzone prace pochodzące z międzynarodowych finałów Bombay Sapphire Designer Glass Competition. Wystawy „Bombay Sapphire Inspiruje” zorganizowano w Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Wśród prezentowanych prac znalazły się projekty takich artystów jak Marcel Wanders, Karim Rashid, Jonathan Adler, Eva Zeisel i Dakota Jackson. Nie zabrakło także prac z polskich edycji konkursu. Tegoroczny cykl wystaw obejmuje ekspozycje w kilku największych miastach Polski. Wszystkie odbywają się w sieci hoteli Qubus.


Dossier

Bombay Sapphire to najwyższej jakości gin, którego butelka charakteryzuje się wyjątkową szafirową barwą. Jest produkowany w oparciu o oryginalną recepturę z 1761 roku. Unikalna kompozycja spirytusu zbożowego
i dziesięciu starannie wyselekcjonowanych ziół i korzeni, tworzy niepowtarzalny smak i aromat tego trunku. Korzeń dzięgla nadaje piżmowy, ale zarazem bardzo delikatny aromat. Kora kasji tworzy nutę cynamonową, jagody kubeby – korzenny, lekko pieprzowy zapach z nutą cytryny i sosny, a rajskie zioła nadają całości wyrazistości i unikalnego smaku.

Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.

Kontakt prasowy:

Renata Syperek, Beata Grzybek, Pegasus Public Relations, ul. Szańcowa 66, 01-458 Warszawa,
tel. (22) 877 22 18, e-mail: r.syperek@pegasus.pl, b.grzybek@pegasus.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *