W Katowicach powstanie dwumarkowy kompleks Marriotta   INWESTYCJE

Grupa Epione, która w 2016 r. kupiła od PKP siedem połączonych kamienic przy ul. Dworcowej 3, obok 5-gwiazdkowego hotelu Monopol, planuje otworzyć w nich kompleks z dwiema, nieobecnymi jeszcze na polskim rynku, markami sieci Marriott: Fairfield Inn & Suites i Tribute Portofio – wynika z informacji „Hotelarza”. Łącznie znaleźć ma się tam ok. 200 pokoi.

Dworcowa 3 to zespół kamienic wybudowanych w latach 70. XIX wieku. Grupa Epione – prowadząca sieć specjalistycznych placówek medycznych w Katowicach – od początku planowała przeznaczyć je pod działalność komercyjną. Jak informuje firma na stronie inwestycji: „Obecnie prowadzone są rozmowy w procesie komercjalizacji budynku z firmami z sektora hotelarskiego oraz gastronomicznego, jak również przestrzeni biurowej, których celem jest zagospodarowanie przestrzeni ponad 16 tys. m kw. uzyskanych po planowanym zakończeniu rozbudowy inwestycji. Prace architektoniczne przygotowują do rewitalizacji i nadbudowy dwóch kondygnacji budynku wraz z historyczną kopułą”. Jak dowiedział się „Hotelarz”, ostatecznie zdecydowano się na stworzenie tam dwubrandowego kompleksu Marriotta, w którym po ok. 100 pokoi działało będzie pod markami Fairfield i Tribute.

Tak wygląda obecnie ciąg kamienic przy Dworcowej 3...
...a tak ma wyglądać z hotelami Fairfield i Tribute

Stworzona w latach 80. marka Fairfield została wprowadzona do Europy w 2021 r. Na świecie działa pod nią ok. 1,1 tys. hoteli, z czego ponad 1 tys. w USA i Kanadzie. Pozycjonowana jest w 3-gwiazdkowym segmencie midscale/economy z takimi markami jak Hampton by Hilton, Holiday Inn Express, ibis. Z kolei Tribute Portfolio to stworzony w połowie ubiegłej dekady przez sieć Starwood, przejętą potem przez Marriotta, soft brand butikowych hoteli w 4-gwiazdkowej kategorii upscale jak Curio Collection by Hilton, poniżej 5-gwiazdkowych soft brandów The Luxury Collection i Autograph Collection. Obecnie działa pod nią ok. 60 hoteli, a w Polsce podpisano już umowy na obiekty w Krakowie, Gdańsku i Warszawie w historycznych budynkach.

Ul. Dworcowa przez wiele lat była zaniedbaną okolicą „koło dworca”, ale ostatnio przekształca się w nowy deptak połączony z ul. Mariacką, z odnawianym budynkiem Starego Dworca. Sama ul. Dworcowa staje się zaś ulicą z hotelową pierzeją, bo obok 200-pokojowej inwestycji Tribute - Fairfield przy Dworcowej 3, działa już jedyny w Katowicach 5-gwiazdkowy hotel Monopol ze 108 pokojami, połączony niemal mur w mur z otwartym w grudniu odnowionym i rozbudowanym hotelem Diament Plaza ze 135 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *