Andrzejki, jędrzejówki, andrzejówki…. czyli miły wieczór z doskonałą zabawą.

Dawniej na wróżenie na andrzejkach mogły pozwolić sobie tylko panny. Kawalerowie

wróżyli sobie w „katarzynki „ 24 listopada. Dzisiaj wróżą sobie wszyscy a andrzejki to doskonały pretekst do spędzenia czasu ze znajomymi i zorganizowania domowej imprezy.

Najpopularniejsza wróżba to lanie wosku na zimną wodę… a kiedy będziemy już wpatrywać się w powstałe kształty nie zapomnijmy o innych rozrywkach tego wieczoru.

Proponujemy „andrzejkowy zestaw drinkowy” czyli wybrane przez nas kompozycje alkoholu i dodatków uprzyjemniające wieczór! A ponieważ to długi jesienny wieczór jako składnik główny polecamy żołądkową gorzką z miodem:

Long Drink - Cafe Crème

20 ml Żołądkowa Gorzka z Miodem

30 ml CREME by Żołądkowa Gorzka

30 ml mleko

30 ml napar z kawy (ekspress)

20 ml syrop waniliowy


Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu.

Wszystkie składniki przelej do shaker’a z lodem.

Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki.

Górę posyp czekoladą.
cocktail – Creme Ol’e

20 ml Żołądkowa Gorzka z Miodem

20 ml CREME by Żołądkowa Gorzka

20 ml mleko


Kieliszek koktajlowy ukoronuj czekoladą. Wódkę, CREME i mleko wlej do shaker’a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do kieliszka.
Long Drink – Sweet Dream

20 ml Żołądkowa Gorzka

10 ml świeżego soku z cytryny

40 ml sok ananasowy

Sprite lub 7up


Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek przekładając plastrami ogórka. Wódkę i sok ze świeżej cytryny i sok ananasowy wlej do shaker’a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dopełnij Spritem lub 7-up.
Long Drink – Red Mint

20 ml Żołądkowa Gorzka z Miętą

½ świeża limonka (6 cząstek)

5 listków świeżej mięty pieprzowej

120 ml Soku żurawinowego


Rozgnieć w wysokiej szklance listki mięty i wrzuć 6 cząstek limonki. Uzupełnij szklankę kruszonym lodem. Wódkę i sok żurawinowy wlej do shaker’a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dekoruj liściem mięty.


Szukając najlepszego prezentu świątecznego…


Zatłoczone sklepy i zaniepokojenie w oczach; co dla dziadka? Jeszcze coś dla taty i wujka Zenka… – to obrazek, który można oglądać w prawie wszystkich sklepach na kilka dni przed Bożym Narodzeniem . Unikając problemów i nudnych, sztampowych prezentów skierujmy swoje kroki w kierunku… sklepu z alkoholem.

Butelka dobrego alkoholu –świątecznie zapakowana - ucieszy nawet największego malkontenta i da nam satysfakcję wręczenia prezentu , który nie wyląduje na dnie szafy w pudle z podpisem :„ nie wiadomo co z tym zrobic”. Jeśli dodatkowo wybierzemy ten dobrze znany i uznany na naszym rynku trunek (obchodzący w tym roku 50 –urodziny!) , przypominający stare ( zawsze „dobre”!) czasy, rodzimy słodki smak ożywczej goryczki czyli Żołądkową Gorzką , to możemy być pewni radości którą zobaczymy na twarzy obdarowanego.

Marka, która kojarzy się z relaksem i oryginalnością: sporządzona z nalewu na suszone owoce oraz starannie dobraną kompozycję ziół i korzeni .Leżakuje przed rozlaniem i w ten sposób nabiera szlachetnego smaku – odpowiedniego na świąteczne spotkania rodzinne.

Teraz Żołądkowa Gorzka w urodzinowej edycji specjalnej z limitowanym suwenirem - oryginalną szklanką . Zapakowana w czarne pudełko jest gotowym prezentem dla rodziny i znajomych.

A jeśli chcemy naszych bliskich zaskoczyć „alkoholową nowością” wybierzmy nowy produkt

Polmosu Lublin „ Czysta de Luxe” – dopiero pojawiający się w sklepach trunek, cieszący się dużym powodzeniem nie tylko wśród miłośników Żołądkowej Gorzkiej, ale również wśród wszystkich tych którzy szukają na sklepowych półkach dobrej wódki czystej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *