Dobry Hotel coraz bardziej ekologiczny

W ramach programu #DobryZNatury od początku 2022 roku w obiektach zarządzanych przez grupę Dobry Hotel wprowadzane są ekologiczne akcesoria wykonane z biodegradowalnych lub posiadających zminimalizowany wpływ na środowisko materiałów.

#DobryZNatury (GoodByNature) to autorski program Dobrego Hotelu, którego misją jest promowanie postaw związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Działania na rzecz tej inicjatywy mają na celu stopniowe minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko oraz generowania śladu węglowego. Realizowane dotychczas akcje dotyczyły m.in. instalowania w hotelach systemów i urządzeń oszczędzających energię elektryczną i pozyskujących ją z odnawialnych źródeł, wprowadzenia do użytku służbowego pojazdów hybrydowych, rozwoju infrastruktury sieci w zakresie segregacji i przetwarzania odpadów, a także angażowania się w odbudowę ekosystemu poprzez tworzenie pasiek pszczelarskich oraz budowanie schronień dla owadów, ptaków czy jeży.

Od 1 stycznia 2022 r. w hotelach grupy Dobry Hotel rozpoczęto proces sukcesywnego wprowadzania akcesoriów i opakowań pochodzących z biodegradowalnych materiałów. W skład produktów programowych #DobryZNatury wchodzączepki do włosów, gąbki do czyszczenia obuwia, grzebień, zestaw do golenia, zestaw do mycia zębów, przybory kosmetyczne, zestaw do szycia, łyżka do butów, szczotka do ubrań i torby na brudną bieliznę. Materiały wykonane są z takich materiałów jak skrobia kukurydziana i  wheat straw, a do opakowań wykorzystano stone paper z nadrukiem wykonanym w 100% tuszami sojowymi.

Wheat straw (słoma pszenna)traktowana była niegdyś jako odpad. Obecnie, dzięki postępowi technologicznemu i zwiększeniu powszechnej świadomości w zakresie ekologii, łodygi pozostałe po zebraniu ziaren pszenicy wykorzystuje się do wytworzenia substancji podobnej do plastiku. Polimery tworzone ze słomy pszennej są całkowicie naturalne, a ich produkcja znacznie przyczynia się do ograniczenia efektu cieplarnianego. Ponadto, produkty powstające ze słomy pszennej cechują się dużą wytrzymałością.

Z kolei Stone paper (mineralny papier kamienny) wytwarza się z węglanu wapnia. W produkcji stone paper nie stosuje się kwasów ani wybielaczy, a zwiększona gęstość tego materiału eliminuje konieczność jego powlekania lub laminacji. Produkcja papieru kamiennego wymaga mniejszego zużycia wody i drewna w porównaniu do standardowych procesów, a także cechuje się zmniejszoną emisją CO2. 

Tusz sojowyto specjalny rodzaj atramentu, który wytwarza się z ziaren soi. Czyni go to bardziej przyjaznym dla środowiska, niż tradycyjny atrament na bazie ropy naftowej. Dodatkowo, atrament sojowy ułatwia proces recyklingu papieru i cechuje się dokładniejszymi kolorami.

Dobry Hotel jest ogólnopolską siecią obiektów hotelarsko-gastronomicznych, która operuje 15 hotelami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *