V Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne

Dnia 26.10.2007 W Hotelu City w Bydgoszczy odbyły się piąte już Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulinarne. Podczas potyczek w hotelowej kuchni odbywał się konkurs dla kucharzy z regionu. Konkursowi towarzyszyły liczne prezentacje i pokazy firm z branży gastronomicznej.

 

Osoby startujące w konkursie musiały z przygotowanych produktów firmy Limito (produkty rybne) stworzyć danie główne. Zmagania kucharzy oceniało jury w składzie: Tomasz Rusik – doradca kulinarny Unilever Foodsolutions, Robert Ziemkiewicz – szef kuchni Holiday Inn Warszawa, Mirosław Jabłoński – szef kuchni Qubus Kraków, Bogusław Michałowski – szef kuchni Hotel Pietrak,  Michel Labarre – ambasador Instytutu Paula Bocuse w Polsce. Zwycięzcami zostali:


I miejsce – Adam Kowalewski, City Hotel w Bydgoszczy – za potrawę Karmazynowy przypływ - rolada z karmazyna ze szpinakiem, łososiem i sandaczem, flambirowane krewetki i ogony rakowe

II miejsce – Maciej Goncerzewicz, Cukiernia Winiarnia Adama Sowy w Bydgoszczy – za potrawę Dzikość łososia i dostojność homara w akompaniamencie zielonych szparagów na jedwabistym sosie muślinowym

III miejsce – Jacek Maksymowicz, Restauracja Willa Nowa w Ciechocinku – za potrawę Sandacz otulony w cieście francuskim w towarzystwie łososia z aksamitnym sosem limonowo-anyżowym z dodatkiem fasolki szparagowej na ostro

 

 

Konkursowi kulinarnemu towarzyszyły szkolenia, pokazy i degustacje.

Swoje oferty prezentowały firmy: Unilever Foodsolutions, Bonduelle, Limito, Farm Frites, Sokołów, Galbani, Dosche, Janex, Prymat,  Fanex, Wedel, Gronex, Komirex, Kuchnie Świata SaneChem, Kasol, Zielona Budka.

 

Wieczorem w hotelu odbyła się Gala Dinner podczas której wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu oraz podziękowania dla sponsorów. Galę uświetnił pokaz mody poprowadzony przez aktora znanego z serialu Ranczo p. Bogdana Kalusa;

pokaz barmański w stylu flair, a także pokaz przyrządzania dań greckich w wykonaniu Teofilosa Vafidisa znanego z programu „Europa da się lubić”.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim sponsorom i współorganizatorom i mamy nadzieję, na tak samo udaną imprezę za rok.

 

 

Całość imprezy odbyła się w nowootwartych salach konferencyjno – bankietowych Hotelu City. Nowe centrum konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz komfortowe meble jest w stanie zorganizować konferencję nawet dla 350 osób lub też kilka niezależnych mniejszych konferencji, ponieważ wszystkie sale dzielone są ruchomymi ściankami.

City Hotel niedawno otworzył również  nowa Restaurację 3V6 serwującą dania kuchni polskiej, europejskiej, a także wybrane potrawy z różnych stron świata.

 

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *