Wkrótce drugi hotel Warimpex, UBM i Vienna International Hotelmanagement w pobliżu Disneyland® Resort Paris


 


 ·Zakup czterogwiazdkowego Hotelu Holiday Inn at Disneyland® Resort Paris po 50% przez Warimpex i UBM

·Vienna International przejmuje zarządzanie hotelem

·Synergia wynikająca z bliskości funkcjonującego Hotelu Dream Castle Vienna International

 

 

Wiedeń, 3 grudnia 2007

 

Spółki UBM Realitätenentwicklung AG i Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG przejęły wspólnie po 50% Hotelu Holiday Inn at Disneyland® Resort Paris. Obie spółki posiadają już położony w sąsiedztwie Hotel Dream Castle Vienna International.

 

Zakupiony hotel czterogwiazdkowy posiada 396 pokoi i 464 m2 powierzchni konferencyjnej, która zostanie całkowicie wyremontowana i od nowa wyposażona. Odpowiedzialność za jego zarządzanie, podobnie jak sąsiadującego Hotelu Dream Castle, przejmie Vienna International Hotelmanagement AG z siedzibą w Wiedniu. Wszystkie trzy austriackie firmy UBM, Warimpex i Vienna International działają już wspólnie przy wielu projektach prowadzonych w różnych krajach europejskich.

 

Spółki oczekują wyraźnych efektów synergii w związku z bliskością działającego Hotelu Dream Castle Vienna International. Zarówno zakupy jak i zadania administracyjne będą realizowane w sposób bardziej efektywny, a dzięki podwojonej liczbie pokoi wzrośnie atrakcyjność oferty w zakresie organizacji konferencji.

 

Rudolf Tucek, CEO w spółce Vienna International Hotelmanagement AG: „To przejęcie oznacza pozytywny rozwój naszej firmy i potwierdza sukcesy, jakie odnieśliśmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy w związku z Hotelem Dream Castle. Ponadto współpraca z Holiday Inn otwiera nowe pespektywy, i to w niezwykle interesującym i jednocześnie wymagającym segmencie turystycznym – Disneyland® Resort Paris. Płynące z tej współpracy efekty synergii, wpływające przede wszystkim na sprzedaż, administrację i zakupy, przyniosą lepsze wyniki inwestorom.“

 

Peter Maitz, Członek Zarządu UBM, uzupełnia: „Przejęcie tego hotelu to dla UBM kolejna bardzo obiecująca inwestycja w segmencie hotelarskim we współpracy z Warimpexem i Vienna International. Cieszymy się z tego nowego zakupu we Francji.“

 

„W hotelu tym widzimy duże możliwości rozwojowe. Jeśli uwzględnimy fakt, że w naszym portfelu znajduje się już hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie, a w regionie dostrzegamy potencjał rozwojowy, możemy spodziewać się atrakcyjnej stopy zwrotu”, wyjaśnia CEO Franz Jurkowitsch. „Ten zakup to szansa, którą chcemy wykorzystać. Nie zmienia to jednak niczego w naszej głównej strategii, ukierunkowanej na rynki krajów regionu CEE, na których wzmocniliśmy naszą pozycję w ostatnich miesiącach i będziemy ją dalej umacniać.“

 

Disneyland® Resort Paris stał się w ciągu ostatnich 15 lat jedną z głównych atrakcji turystycznych Europy. Otwarcie drugiego Disney-Parku w 2002 r. oraz koncentracja hoteli i innych produktów oferty turystycznej przyczyniły się do wzrostu wartości całego regionu także z gospodarczego punktu widzenia.

 

Bardziej szczegółowych informacji udzielają:

 

UBM

Roman Rusy Informationsmanagement

rusy.info@aon.at

Tel. +43 2625 37 164

 

Vienna International

Elisabeth Scheiring, VI Corporate Communications

elisabeth.scheiring@vi-hotels.com

Tel. +43 1 333 73 73 35

www.vi-hotels.com

 

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG

Christoph Salzer, presse@warimpex.com

Daniel Folian, investor.relations@warimpex.com

Tel. +43 1 310 55 00

www.warimpex.com

 

UBM

UBM zajmuje się rozwojem, wynajmem i sprzedażą nieruchomości w całej Europie, a w szczególności w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Zgodnie ze strategią międzynarodową koncern, posiadający swoją siedzibę w Wiedniu, wypracował w roku 2006 ok. 70% swoich obrotów w wysokości 185,7 mln EUR poza Austrią.

W przeciwieństwie do firm zajmujących się rozwojem projektów lub firm deweloperskich UBM działa także jako inwestor, powiększając stale – podobnie jak fundusz – swój majątek. Poszczególne obiekty są często przez wiele lat przedmiotem rozwoju aż do uzyskania dojrzałości rynkowej. Na dzień 31.12.2006 firma UBM posiadała nieruchomości o powierzchni gruntu ponad 1,8 mln m² wzgl.
318.000 m² powierzchni użytkowej.

 

Vienna International

Koncern hotelarski utworzony w roku 1989 jest dziś największą austriacką firmą hotelarską za granicą. Vienna International zajmuje się prowadzeniem i rozwojem łącznie 41 najwyższej klasy obiektów Hotels & Resorts, w tym czterech należących do Leading Hotels of the Word, jednego Leading Spa Hotel oraz statku hotelowego i pola golfowego z 27 dołkami. Portfel koncernu obejmuje hotele miejskie, wypoczynkowe, uzdrowiskowe i kongresowe, położone w Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Szwajcarii, Słowacji, Francji, Niemczech i Rumunii. Vienna International planuje w roku 2007 uzyskanie w prowadzonych przez nią hotelach łącznych przychodów ze sprzedaży ponad 1.450.000 dób hotelowych w wysokości 110 mln EUR. Hotele prowadzone przez Vienna International zatrudniają obecnie ok. 2.100 pracowników. Więcej informacji na stronie www.vi-hotels.com

 

Warimpex

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to deweloper oraz grupa inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu oraz biurami lokalnymi w Budapeszcie, Pradze, St. Petersburgu oraz Warszawie. W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował w Europie Środkowej i Wschodniej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld EUR. Obecnie Warimpex jest właścicielem lub współwłaścicielem 14 hoteli luksusowych i biznesowych o łącznej liczbie ponad 2.900 pokoi oraz siedmiu budynków komercyjnych i biurowych w Polsce, Czechach i na Węgrzech o łącznej powierzchni ok. 36.000 m2. Liczne kolejne projekty nieruchomościowe znajdują się w fazie rozwoju.

W średnioterminowej perspektywie celem koncernu jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku nieruchomości związanych z hotelarstwem w nowych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Akcje Warimpexu są notowane na Giełdach Papierów Wartościowych w Wiedniu i w Warszawie (WXF).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *