SPA ART 2007 rozstrzygnięty

POOLSPA, producent urządzeń typu SPA & WELLNESS,  ogłosił wyniki konkursu SPA ART 2007 na projekt wieloosobowej wanny SPA z hydromasażem, przeznaczonej do użytku publicznego. Wyrównany poziom nadesłanych prac sprawił, iż jury konkursu postanowiło najwyżej ocenić aż dwie prace.


 


Do tegorocznej, już szóstej edycji tego ogólnopolskiego konkursu POOLSPY, zgłoszono blisko 70 projektów, co jest ogromnym sukcesem tym bardziej, że poziom prac i stopień zaangażowania uczestników był imponujący. Trzeba zaznaczyć, iż SPA ART to jeden z trudniejszych konkursów, wymagający od projektantów nie tylko wyobraźni, pasji i oryginalności, ale także znajomości specyfiki oraz możliwości produkcyjnych branży urządzeń typu Spa & Wellness.
Udział w SPA ART jest dla młodych twórców nie tylko możliwością wygrania cennych nagród, ale także szansą na zaistnienie w branży wzornictwa przemysłowego, gdyż najciekawsze i najbardziej oryginalne rozwiązania stają się inspiracją dla nowych produktów POOLSPA i na stałe znajdują, miejsce w kolekcji producenta. Dlatego też jury konkursu oceniania przede wszystkim niekonwencjonalne rozwiązania wzornicze, nowoczesne podejście do formy, walory użytkowe zaprojektowanego produktu oraz możliwość wprowadzenia go do produkcji. Efektem poprzednich edycji konkursu są m.in. wanna CORAZON oraz panel hydromasażowy MONO, wprowadzone do oferty POOLSPA, które powstały na bazie wyróżnionych w SPA ART projektów.
Projektuj SPA-sją to hasło tegorocznej edycji konkursu, w której zadaniem było zaprojektowanie wieloosobowej wanny SPA z hydromasażem, przeznaczonej do użytku publicznego (centra wellness, ośrodki SPA, hotele itp.)

Przewodniczącym jury SPA ART 2007 był Paweł Jędra  dyrektor ds. wdrożeń firmy POOLSPA. Wraz z nim prace konkursowe recenzowali:

Marta Matracka  redaktor magazynu Łazienka,

Hans Georg Piorek, dyrektor generalny i pełnomocnik grupy Inspira oraz wykładowca Politechniki Poznańskiej,

Edyta Szałek  przedstawiciel działu marketingu POOLSPA.

Jury najwyżej oceniło projekty: EXOTIC Adama Kściuczyka, za urzekającą formę i kolorystykę inspirowaną owocami cytrusowymi, a także projekt FOUR-TWO duetu Ewa Słabosz i Bartłomiej Drabik, w którym doceniono funkcjonalność oraz design łączący minimalizm z elegancją. Za obie prace przyznano równorzędne nagrody w wysokości 8000 zł. Kolejną nagrodę w wysokości 3000 zł przyznano Olafowi Morelewskiemu za nowatorski projekt LEDwanna. Jury SPA ART 2007 zdecydowało także przyznać wyróżnienie oraz nagrodę w wysokości 1000 zł Inez Kochanowskiej za projekt VIS-A-VIS.


 


POOLSPA należąca do grupy ROCA, to jeden z największych w Europie producentów urządzeń z hydromasażem. Długoletnie doświadczenie, bogate zaplecze technologiczne, stosowanie nowatorskich rozwiązań oraz wysokiej jakości materiałów uczyniło z niej eksperta w dziedzinie relaksacyjnego oraz leczniczego wykorzystywania wody.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *