W Krakowie rusza Xerion Hotel Adults Only   OTWARCIA

1 marca w Krakowie na Podgórzu przy ul. Węgierskiej otwarty zostanie 4-gwiazdkowy Xerion Hotel z 60 pokojami i restauracją Tinctura z kuchnią polską. Hotel przeznaczony będzie tylko dla osób dorosłych.

Greckie słowo xerion oznacza kamień filozoficzny – legendarną substancję, która od wieków była poszukiwana przez alchemików. Jego wyjątkową właściwością miała być możliwość zamiany metali nieszlachetnych w szlachetne. Istnieje również płynna forma tej substancji – tynktura od łacińskiego słowa tinctura, co oznacza alkoholowy napój na bazie ziół i owoców. Przed II wojną ulica Węgierska istniała jako ulica Twardowskiego, gdyż w pobliżu znajdować się miała pracownia tego czarnoksiężnika.

Hotel powstał w miejscu wyburzonego w 2018 r. budynku mieszkalnego. Zarządza nim Laris Hotels Group, będąca największą, niezależną siecią hoteli i aparthoteli w Krakowie. Firma powstała w 2005 roku i obecnie administruje w pełnej formie sprzedażowo-operacyjnej 13 nieruchomościami, w tym pięcioma mniejszymi hotelami


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *