Wielkanocne spotkanie „Kuchnie Świata”

W dniu 26 lutego 2008, odbyło się Wielkanocne spotkanie ‑Kuchnie Świata zorganizowane przez firmę SaneChem S.A.


W programie imprezy znalazł się m.in. ‑Konkurs na Najpiękniejszy i Tradycyjny Stół Wielkanocny Restauratorów Warmii i Mazur 2008. Do konkurencji przystąpili przedstawiciele restauracji z całego regionu Warmii i Mazur. Celem konkursu była prezentacja kultury i tradycji świąt wielkanocnych.


Przewodniczącym znakomitego jury konkursowego był Szef Kuchni Hotelu Bristol w Warszawie  Karol Okrasa  prowadzący programu telewizyjnego ‑Kuchnia z Okrasą.


Ocenie jury podlegały zarówno potrawy świąteczne przygotowane  i zaprezentowane przez uczestników konkursu jak i aranżacja wielkanocnego stołu tradycyjnego.


Pierwszą nagrodę w konkursie zdobył zespół gastronomii Hotelu Warmińskiego z Olsztyna pod kierownictwem Szefa Kuchni Bogdana Jeżewskiego, wspieranego przez Kucharzy : Łukasza Waśkiewicza i Sławomira Bielskiego oraz resztę zespołu. Na wszystkich wrażenie zrobił stół wiejski z wędzonkami własnego wyrobu oraz takie potrawy jak skoki z królika faszerowane grzybami leśnymi czy tradycyjny mazur świąteczny z bakaliami.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *