Projekt wrocławskiego Hiltona nagrodzony w Cannes

W miniony czwartek na międzynarodowych targach nieruchomości w Cannes projekt pięciogwiazdkowego hotelu Hilton uznano na najlepszy w kategorii „Obiekt komercyjno – wypoczynkowy” (Retail and Leisure).

 

Targi w Cannes to impreza niezwykle prestiżowa, największa w Europie. Jury konkursowe w kilku kategoriach wybiera inwestycje, które już powstały oraz te, które na razie widnieją jedynie na wizualizacjach.

 

Autorem zwycięskiego projektu Hiltona jest renomowana paryska pracownia architektoniczna Gottesman-Szmelcman Architecture SARL. Ta sama, która dla Wrocławia przygotowała również projekt kompleksu luksusowych apartamentowców Angel Wings budowanego w centrum Wrocławia nad rzeką Oławą, zagospodarowania Placu Społecznego oraz renowację wrocławskiego Spichlerza.- Zdajemy sobie sprawę z tego, że projekt Hiltona wzbudza wśród wrocławian wiele emocji – komentuje Sylwester Roszewski, Dyrektor Finansowy Wings Properties - Jednak ta nagroda to dowód, że tego typu odważne projekty są doceniane na świecie. Cieszymy się, że dzięki Hiltonowi świat po raz kolejny mógł również usłyszeć o Wrocławiu – dodaje.

 

Hotel będzie budynkiem nowoczesnym, wyróżniającym się na tle miejskiej panoramy. Zewnętrzna elewacja zostanie wykonana z Corianu, materiału niezwykle plastycznego i akcentującego charakterystyczną krzywą linię obiektu.

 

W podziemiach powstanie parking na ok. 250 miejsc. Parter będzie zdobił duży ogród. Na tym poziomie znajdzie się również powierzchnia handlowo-wystawowa. Niższe piętra zostaną zaadaptowane na sale konferencyjne i restauracje, powstanie również klub jazzowy. Zwolennicy aktywnej formy spędzania czasu będą mieli do dyspozycji basen, centrum fitness i odnowy biologicznej. Na piętrach najwyższych powstanie ok. 400 luksusowych pokoi i apartamentów. Całkowity koszt inwestycji to ok. 300 mln zł. Finalizacja budowy planowana jest na koniec 2010 roku.

 

Spółka Wings Properties weszła w posiadanie parceli na Podwalu wygrywając przetarg zorganizowany przez miasto Wrocław w czerwcu tego roku. Cena wywoławcza wynosiła 10 mln zł, ostatecznie teren kupiono za 35 mln złotych.

 

Hotel powstanie na ulicy Podwale 82-91 we Wrocławiu, między Pocztą Główną a Galerią Dominikańską.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *