Nowy Dyrektor w warszawskim hotelu Intercontinental

Hotel InterContinental w Warszawie ma nowego dyrektora głównego. Został nim Christian Henkemeier, od lat związany z grupą IHG.


Christian Henkemeier związany jest z InterContinental Hotel Group od 1981 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w hotelu InterContinental w Berlinie. Przez następne lata swoje umiejętności doskonalił m. in. w Paryżu, Dusseldorfie i Pekinie. Następnie, już jako dyrektor generalny, nadzorował otwarcie Hotelu Hilton w Kolonii. W 2004 roku został mianowany dyrektorem Hotelu Regal w Szanghaju i pełnił tę funkcję do momentu przeprowadzki do Warszawy.

 

Po otrzymaniu propozycji przeniesienia się do Hotelu Intercontinental w Warszawie nie wahałem się ani chwili. Nie kryję optymizmu patrząc na nowe wyzwania czekające na mnie. Moim marzeniem i celem jest być kimś więcej niż tylko zwykłym zarządcą hotelu, chciałbym być kimś na kształt gospodarza. Chciałbym aby goście, którzy raz skorzystali z naszych usług, wracali do nas za każdym razem, kiedy będą odwiedzać Warszawę -  powiedział Christian Henkemeier.

 

Poprzednik Christiana Henkemeiera – dotychczasowy główny dyrektor Karl Hala – po trzech latach spędzonych w Warszawie, przenosi się do Nairobi w Kenii, gdzie będzie dyrektorem tamtejszego Hotelu InterContinental. Stanie się on także menadżerem grupy IHG na cały region afrykański.

 

***

Więcej informacji:

Kamila Liszczyna CORE PR, Tel. +48 503 099 243,
Kamila.liszczyna@corepr.pl

 

 

InterContinental Hotel Group (IHG) to międzynarodowa sieć hoteli założona w 1946 roku. Jest obecnie jedną z największych grup hotelowych na świecie pod względem liczby oferowanych pokoi. Grupa posiada, zarządza, wynajmuje i franczyzuje poprzez różne podmioty zależne prawie 4 tysiące hoteli i ponad 585 tysięcy pokoi gościnnych w ponad 100 krajach na 6 kontynentach świata. Co roku z usług sieci korzysta 160 milionów gości. W 2007 roku obroty grupy w przekroczyły 18 miliardów funtów.

Pierwszym, i jak na razie jedynym, hotelem grupy IHG w Polsce jest Hotel InterContinental w Warszawie. Powstały w 2004 roku budynek na stałe wpisał się w krajobraz stolicy Polski. Hotel oferuje 326 pokoi gościnnych oraz 75 luksusowych apartamentów. W 2005 roku Hotel InterContinental Warszawa otrzymał dwie prestiżowe nagrody: EMEA Market Performance Award 2005 oraz EMEA Quality Award 2005.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *