Produkty i usługi CWS – „wynajem czystości”
Marka CWS została stworzona przez Conrada Wolfganga Schnydera w 1954 roku
w Szwajcarii. Pan Schnyder, podczas swojej podróży do USA, przekonał się jaką popularnością na tamtym rynku cieszy się podajnik ręcznika bawełnianego, używany w publicznych toaletach i w zakładach pracy. Poznał również zasady jego prania i serwisowania. Po powrocie, postanowił wdrożyć ten produkt u siebie w kraju. Rosnąca popularność usługi najmu i serwisu podajników do toalet publicznych pozwoliła mu rozwinąć swoją firmę oraz ofertę urządzeń higieny. W 1981 roku firma CWS została wykupiona i dofinansowana kapitałowo przez grupę Franz Haniel & Cie. Duży zastrzyk kapitału oraz doświadczenie grupy Haniel pozwoliły firmie CWS dynamicznie się rozwijać i wchodzić na nowe rynki europejskie. W Polsce urządzenia higieny marki CWS są dostępne od 1994 roku.

 

CWS świadczy kompleksowe usługi w zakresie wyposażenia toalet publicznych, obejmujące dostarczenie urządzeń, montaż, regularny serwis i wymianę materiałów eksploatacyjnych.
W swojej ofercie posiada również wejściowe maty pyłochłonne, zapewniając ich stałą konserwację i czyszczenie.

 

 

 

 

 

 

Wyposażenie toalet

 

W ofercie CWS znajdują się unikalne na polskim rynku produkty. Wszystkie zapewniają komfort użytkowania, oszczędność i wygodę eksploatacji oraz szczególne poszanowanie środowiska naturalnego.

 

Ręcznik bawełniany

 

Ręcznik bawełniany jest alternatywą dla ręczników papierowych. Jego podajnik każdorazowo udostępnia świeży fragment bawełnianego materiału o wysokiej absorbcji wilgoci. Dzięki temu osoba chcąca wysuszyć dłonie zawsze korzysta z czystego, suchego fragmentu
35-metrowej rolki. Fachowy serwis CWS zapewnia wymianę zużytych ręczników na czyste. Takie rozwiązanie jest nie tylko komfortowe dla użytkowników, jest również przyjazne
dla środowiska. Jeden ręcznik może zostać wyprany 100 razy, bez uszczerbku dla jego jakości. Taka wydajność odpowiada aż 40 tys. sztuk ręczników papierowych. Po setnym użyciu wszystkie ręczniki bawełniane są przetwarzane na ścierki do sprzątania, dzięki czemu nie zanieczyszczają środowiska naturalnego.

 

Pojemnik sanitarny LadyCare

 

CWS Lady Care to pojemniki sanitarne do damskich toalet. Są one uzupełniane specjalnym środkiem chemicznym, który neutralizuje bakterie i zarazki oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się przykrych zapachów. Rozwiązanie to zapewnia komfort korzystania
z toalety jej kolejnym użytkownikom. Jest też wygodne dla personelu sprzątającego. Zawieszony na ścianie pojemnik nie przeszkadza w  sprzątaniu podłogi, zaś jego regularną wymianę i czyszczenie przejmuje serwis CWS. W tym przypadku również zadbano
o ekologię. Używany w pojemnikach środek chemiczny ulega biodegradacji.  Pojemniki czyszczone są w specjalnych pomieszczeniach, a odbierane odpady higieniczne utylizowane w odpowiedni, bezpieczny dla środowiska sposób.

 

 

 

 

Dozownik mydła w pianie

 

Innym ekologicznym rozwiązaniem jest dozownik mydła w pianie. Dzięki systemowi speniania zużywa on 40% mydła mniej oraz oszczędza wodę. Specjalny mechanizm zapobiega wyciekowi mydła. Samo mydło dostarczane jest w wymiennych pojemnikach. Zapasowy zbiornik gwarantuje, że nigdy go nie zabraknie. Mydło CWS przeszło rygorystyczne testy dermatologicznie, nie podrażnia i nie uczula skóry.

 

Neutralizator zapachów

 

Użytkownicy toalet cenią sobie ładny zapach, dlatego marka CWS proponuje rozwiązanie
w postaci odświeżaczy powietrza. Wyposażone w elektroniczny system kontroli działania, umożliwiają klientowi ustawienie pożądanej częstotliwości uwalniania przyjemnego zapachu.

 

Do podstawowych produktów CWS należą również:

Podajnik reczników papierowych – wybierany przez bardziej tradycyjnych klientów,

Dwurolkowy podajnik papieru toaletowego – dający gwarancję,iż ten nie skończy
się w najmniej porządanym momencie,

Samoczyszcząca deska sedesowa – absolutna nowość na polskim rynku.

 

Urzadzenia CWS dostępne sa w ramach trzech kolekcji Bestline, Silversense
oraz StainlessSteel, różniacych się linią kolorystyczną oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Urządzenia z kolekcji Bestline oraz Silversense wykonane są z wysokiej jakości antystatycznego tworzywa ABS, natomiast kolekcja urządzeń StainlessSteel, z matowej stali nierdzewnej. Kolekcja  produktów Bestline dostępna jest w uniwersalnym kolorze białym. Silversense zaś w modnym kolorze srebrnym z lekkim połyskiem.

 

CWS zapewnia kompleksowy serwis oferowanych urządzeń, obejmujący instalację, wymianę materiałów eksploatacyjnych, konserwację i ewentualne naprawy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla klientów końcowych, jak i firm sprzątających bądź zarządzających obiektami.

 

 

 

Pyłochłonne maty wejściowe

 

Ważnym produktem marki CWS są wejściowe pyłochłonne, przeznaczone do budynków publicznych.

 

Umieszczane przy wejściach do budynków, w holach i korytarzach, przy wejściach do windy, w szatniach bądź w zakładach produkcyjnych – zapobiegają wnoszeniu i rozprzestrzenianiu się brudu ulicznego.

 

Wykonano je ze specjalnego splotu włókien High Twisted Nylon 6.6, osadzonego
na gumowym podłożu. Dzięki temu zatrzymują nawet 90% brudu suchego oraz 70% brudu mokrego wnoszonego do budynku z zewnątrz.

Jakość materiałów sprawia, iż są one wyjątkowo trwałe, zapewniając schludny wygląd mimo intensywnego użytkowania. Na życzenie klientów na matach CWS może zostać umieszczony dowolny znak graficzny, np. logo firmy.

 

Oprócz mat wejściowych dostępne są również:

Nylonowe maty przemysłowe (do 4 metrów szerokości),

Gumowe maty antyzmęczeniowe (stosowane w zakładach przemysłowych i innych miejscach, gdzie pracownicy długi czas stoją),

Gumowe maty antybakteryjne (stosowane wszędzie tam, gdzie konieczna
jest szczególna dbałość o higienę).

 

Serwis CWS zapewnia regularną wymianę mat brudnych na czyste oraz ich pranie
przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i technologii. Tym samym zdejmuje
z właścicieli budynków i firm sprzątających obowiązek czyszczenia i konserwacji.

 

Urządzenia CWS, zarówno wyposażenie łazienek jak i maty wejściowe, mogą być również wynajmowane, w oparciu o tzw. „leasing czystości”. Takie rozwiązanie obniża zdecydowanie koszty związane z zakupem wyposażenia, pozwala na ich amortyzację w okresie użytkowania.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *