CWS-boco Polska: profil firmy


 


CWS-boco International jest międzynarodową firmą z branży Corporate Care, specjalizującą się w outsourcingu rozwiązań z zakresu zarządzania czystością. Koncentruje
się przede wszystkim na tzw. „wynajmie czystości”. Świadczy usługi dla firm i instytucji
w zakresie najmu i serwisu odzieży roboczej, mat wejściowych oraz wyposażenia toalet.

 

CWS-boco International posiada swoje oddziały w 17 krajach w Europie i jeden w Chinach, gdzie eksportuje produkty wytwarzane w Europie. Jest jednym z pięciu głównych koncernów w ramach niemieckiego holdingu Franz Haniel & Cie. z Duisburga. CWS-boco International zatrudnia ponad 8 500 pracowników na całym świecie, a wielkość jego obrotów w 2006 roku wyniosła ponad 776 milionów Euro.

 

CWS-boco Polska świadczy usługi leasingowe i serwisowe od 1995 roku. Poprzednio firma była znana pod nazwą HTS Polska. Zmiana nastąpiła w marcu 2008 roku, w celu budowania lepszej rozpoznawalności firmy, jak również promowania oferowanych marek.

 

Firma posiada w swoim portfolio dwie marki: CWS i boco. CWS świadczy kompleksowe rozwiązania w zakresie zapewnienia higieny i czystości w toaletach firmowych, biurowcach, obiektach komercyjnych i publicznych, zapewniając ich regularne serwisowanie. Oferuje również najem i serwis mat wejściowych – ich regularną wymianę i czyszczenie.

Pod marką boco kryją się najbardziej znane w Polsce usługi z zakresu wynajmu i serwisu odzieży roboczej. Oferta firmy obejmuje wyposażenie każdego pracownika w komplet odpowiedniej, spersonalizowanej odzieży, jej regularne pranie, czyszczenie i naprawianie oraz dostarczanie w wyznaczonych terminach. Odzież nie przechodzi na własność klienta, jest jedynie dzierżawiona. Usługodawca pokrywa koszty zakupu, dzięki czemu nie obciążają one budżetu klienta.

 

W ofercie znajduje się ponad 600 artykułów boco, dostosowanych do specyficznych branż
i potrzeb klientów. Obecnie udział CWS-boco w polskim rynku wynajmu odzieży przekracza 50%. 

 

CWS-boco prowadzi oryginalny model biznesu oparty na „leasingu czystości”. Polega
on na dzierżawie produktów (urządzeń higieny do toalet, odzieży roboczej, mat pyłochłonnych) oraz ich regularnym i właściwym serwisowaniu. CWS-boco pokrywa koszty zakupu lub wytworzenia urządzeń, dzięki czemu nie obciążają one budżetu klienta. Jednocześnie klient pozbywa się problemów związanych z montażem, naprawami oraz wymianą materiałów eksploatacyjnych w stosowanych rozwiązaniach – obowiązki
te przejmuje CWS-boco.

 

Usługę wynajmu czystości można porównać z wynajmem samochodu. Odbieramy
go z wypożyczalni i jedyną rzeczą, która nas interesuje jest dolewanie paliwa – mówi Andrzej Smółko, prezes CWS-boco Polska. Dlatego mówimy, że sprzedajemy naszym klientom wygodę. Odciążamy ich z konieczności inwestowania swoich pieniędzy, czasu i ludzi,
w budowanie sprawnych i niezawodnych rozwiązań, które jesteśmy im w stanie zapewnić
od ręki.

 

W 2007 roku firma CWS-boco osiągnęła obrót blisko 69 mln złotych, a zysk wyniósł 4,6 mln złotych. Według planów zarządu firmy, rok 2008 ma przynieść kilkunastoprocentowy wzrost.

 

Najbliższe plany rozwojowe CWS-boco Polska to dalsza rozbudowa zakładów pralniczych
 i oddziałów logistycznych. Obecnie główny zakład pralniczy znajduje się w Łodzi.
Jest to największa pralnia przemysłowa w Polsce, posiadająca w pełni automatyczny system sortowania odzieży. W ubiegłym roku powstała druga pralnia w Dąbrowie Górniczej.
Na początku przyszłego roku planowana jest budowa kolejnej, zlokalizowanej w zachodniej Polsce. Nowe zakłady będą powstawały w następnych latach, w miarę rozwoju przedsiębiorstwa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *