Ghelamco sprzedaje Warsaw Hub, ale bez hoteli   TRANSAKCJE

Google Poland kupuje za blisko 2,7 mld zł warszawski kompleks The Warsaw HUB. Przedmiotem transakcji są należące dotąd do Ghelamco dwa wieżowce biurowe z podziemiami i częścią handlową, ale bez części hotelowej mieszczącej hotele Crowne Plaza i Holiday Inn Express.

Na kompleks Warsaw Hub składają się trzy budynki – dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa połączone ze sobą pasażem handlowo-usługowym. Ta największa transakcja w Polsce i CEE ma zostać zamknięta w kwietniu.

– Sprzedaż The Warsaw HUB to największa pojedyncza transakcja biurowa w historii rynku polskiego oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Pokazuje ona siłę polskiego rynku inwestycyjnego. Zespół CBRE jest niezmiernie dumny, że mógł poprowadzić transakcję pomiędzy swoimi najważniejszymi klientami. Ugruntowała ona pozycję Warszawy wśród najważniejszych rynków inwestycyjnych na świecie – skomentował Sean Doyle, szef działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE.

-Google w swoich warszawskich biurach będzie dysponował przestrzenią dla 2,5 tys. pracowników, "z potencjałem na dalszy jej rozwój w zależności od potrzeb". -Pracownicy Google mają możliwość zarówno pracy zdalnej, jak i w sposób hybrydowy - częściowo z biura, a częściowo z domu. Inwestycja w The Warsaw HUB zapewni firmie możliwości oferowania wszystkich tych modeli pracy" - zaznaczyło Google w komunikacie.

Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju ponad 1000 osób.

Położony na warszawskiej Woli i oddany do użytku w 2020 r. kompleks The Warsaw HUB dysponuje powierzchnią 75 tys. mkw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *