We Wrocławiu ruszył pierwszy w Polsce Wyndham Hotel   OTWARCIA

We Wrocławiu na Starym Mieście otwarty został pierwszy w Polsce hotel pod marką Wyndham, jednej z największych sieci hotelarskich na świecie. 205-pokojowy hotel działa w miejscu dawnego Sofitela Old Town, zamkniętego przez Orbis na początku pandemii.

Obiekt wydzierżawiony został i zarządzany jest przez łotewską Mogotel Hotel Group, wiodącego operatora hotelowego w krajach bałtyckich. Oferuje m.in. rozległe atrium, a na najwyższym piętrze – strefę wellness, z salą fitness, sauną i łaźnią parową. W hotelu znajdują się różnorodne strefy gastronomiczne, w tym restauracja i bar, a także 11 sal konferencyjnych, łącznie na 400 osób. Nowe wnętrza hotelu przygotowane zostały przez warszawską pracownię Tremend.

Hotel działa w wielofunkcyjnym kompleksie Wratislavia Center z częścią biurową, handlową i - zajmującym około połowę jego powierzchni - hotelem otwartym w 2001 r. pod marką Dorint, zmienioną później po przejęciu jej przez Accor na Sofitel. Dyrektorem generalnym hotelu jest Tomasz Majszyk, wcześniej m.in. dyrektor Radisson Blu Resort Świnoujście.

Wyndham Hotels & Resorts to największa na świecie pod względem liczby obiektów franczyzowa firma hotelarska, obsługująca około 9 tys. hoteli w 95 krajach z ok. 803 tys. pokoi. W Europie działa 350 hoteli w 30 krajach, a 90 planowanych obiektów, a w swoim portfolio posiada też m.in. takie marki jak  Super 8, Days Inn czy Ramada. - Cieszymy się, że we współpracy z Mogotel otwieramy nasz pierwszy luksusowy hotel Wyndham w Polsce. Polska jest krajem z dużym potencjałem i bogatą ofertą turystyczną, która przyciąga zróżnicowany typ podróżnych. Dzięki korzystnym warunkom ekonomicznym i dużemu popytowi wewnętrznemu, Polska stwarza idealne możliwości rozwoju dla naszej branży i doskonale wpisuje się w firmową strategię rozwoju sieci w Europie - powiedział Christian Michel, wiceprezes ds. rozwoju Europy w Wyndham Hotels & Resorts EMEA

Mogotel Hotel Group to wiodący operator hotelowy w krajach bałtyckich, działający w branży hotelarskiej i turystycznej od 2002 roku. Firma zarządza wielomarkowymi obiektami na Łotwie, w Estonii, Bułgarii i na Ukrainie, oferując ponad 1,6 tys. pokoi w obiektach klasy ekonomicznej, średniej i luksusowej. - Wyndham Wrocław Old Town to nasz drugi obiekt we współpracy z Wyndham Hotels & Resorts, po hotelu Wyndham Garden Munich Messe w Niemczech. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę – skomentował Ivans Dokicans, dyrektor ds. rozwoju i członek zarządu Mogotel Hotel Group.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *