Taka MAŁA a taka DUŻA – nowa pralka Candy GRANDO

Candy wprowadza na polski rynek najnowszą pralkę GRANDO. Wyróżnia się dużą funkcjonalnością, nowoczesnym wyglądem oraz niewielkimi wymiarami.Głębokość nowej pralki wynosi zaledwie 33 cm. Zmieści się więc w najmniejszych mieszkaniach, zgrabnie komponując się na niewielkiej przestrzeni. GRANDO – przy tak niewielkich wymiarach – oferuje użytkownikowi dużą pojemność, wygodę i efektywność.

           

GRANDO może pomieścić do 5 kg tkanin podczas jednego cyklu prania. Specjaliści z firmy Candy optymalnie wykorzystali miejsce dostępne w obudowie i zbiorniku pralki, zmieniając m.in. konstrukcję bębna. Powiększono go do maksymalnych rozmiarów. Delikatnie stożkowaty kształt bębna oraz zastosowane w nim specjalne przetłoczenia pozytywnie wpływają na efektywność prania. Dzięki tym rozwiązaniom bielizna poddawana jest bardziej intensywnej rotacji, a także właściwe rozkładana wewnątrz bębna. Dzięki temu poprawiona została skuteczność usuwania zabrudzeń. Usprawniona technologia produkcji bębna, polegająca na specjalnym łączeniu blachy i uzyskaniu w ten sposób jednolitej struktury, zwiększa solidność konstrukcji, jej trwałość i wytrzymałość.

 

Mniejsze i skuteczniejsze

 

Kolejną innowacją jest zwiększona liczba otworów w bębnie oraz zmniejszenie ich wielkości z 3,5 do 3 mm. Zwężone otwory powodują automatyczny wzrost ciśnienia przedostającej się przez nie wody oraz detergentów, na skutek czego szybciej przenikają one w głąb włókien, jednocześnie masując je i usuwając nawet najgłębsze zabrudzenia. Tak intensywny przepływ wody pozwala na całkowite usunięcie środków enzymatycznych zarówno z samego bębna, jak i ze struktur tkaniny. To bardzo istotny wskaźnik dla osób o delikatnej i wrażliwej skórze lub uczulonych na detergenty. Zawsze należy zwracać na niego uwagę, piorąc ubranka dla dzieci.

 

Wszystko  pod  kontrolą

 

Precyzyjny i bardzo łatwy w obsłudze elektroniczny, dwukierunkowy programator nowej pralki GRANDO umożliwia wybór programu jednym ruchem ręki. Cyfrowy wyświetlacz na bieżąco informuje o aktualnej fazie prania, jego temperaturze oraz czasie pozostałym do zakończenia całego procesu. Pralkę wyposażono w funkcję opóźnienia startu, która pozwala na rozpoczęcie pracy
w dogodnym dla nas momencie. Urządzenie daje również możliwość ustawienia cyklu prania w zależności od stopnia zabrudzenia tkaniny. Za kontrolę parametrów prania takich jak: poziom i pobór wody, temperatury czy obrotów wirówki odpowiada funkcja Fuzzy Logic, która automatycznie dostosowuje je do wagi załadunku. Program Mix&Wash pozwala na jednoczesne pranie w temperaturze 40°C wszystkich rodzajów tkanin w różnych kolorach, gwarantując doskonały efekt. Pralka Candy GRANDO jest zgodna z klasą energetyczną A+. Funkcja płukania Aqua+ oferuje natomiast dokładne usuwanie pozostałości po środkach piorących z najgłębszych struktur tkaniny.

 

Nowe GRANDO dzięki wielu nowatorskim rozwiązaniom zmienia „sztukę prania” na każdym z jego trzech etapów – prania, płukania oraz wirowania. Pralka odznacza się funkcjonalnością i ergonomią, przez co pranie z obowiązku zmienia się w czystą przyjemność.

 

 

* * *

 

Grupa Candy, spółka prywatna (należąca w 100% do rodziny Fumagalli), jest jednym z europejskich liderów
w sektorze dużych urządzeń gospodarstwa domowego do zabudowy i wolnostojących, takich jak pralki, zmywarki do naczyń, suszarki, lodówki, zamrażarki, kuchnie i piekarniki. Działa pod dwiema markami międzynarodowymi: Candy i Hoover oraz markami krajowymi: Iberna, Otsein, Rosières, Vyatka, Zerowatt. Hoover jest europejskim liderem we floorcare (pielęgnacja podłóg). W 2006 roku produkcja firmy sięgnęła 6,7 mln sztuk (+10,5%). Obroty w 2006 roku wyniosły ponad 1 mld €, co stanowiło wzrost o 3,5% w stosunku do roku wcześniejszego. Inwestycje na badania i rozwój sięgnęły 37 mln €. Liczba pracowników na koniec roku 2006 wynosiła 7.059 osób zatrudnionych w 10 zakładach produkcyjnych, 27 spółkach zależnych w Europie
i w centralnej siedzibie w Brugherio (Mediolan).

 

* * *

 

Dodatkowych informacji udziela:

Bartłomiej Czarski, Biuro prasowe Candy Polska, tel. 022 569 69 23, mobile: 503 803 120, e-mail: b.czarski@adpublica.pl

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *