NOWA RESTURACJA „POLKA” czyli Magda Gessler „PO PROSTU”

Magda Gessler, znana kreatorka smaków i wnętrz, stworzyła restaurację według nowego konceptu. W wiekowych murach kamienicy na Starym Mieście zostanie otwarta „Polka”- miejsce, w którym polscy goście i zagraniczni turyści poczują smak tradycyjnej polskiej kuchni. Bez obrusów, szybko, po polsku, kolorowo i przyjaźnie, po prostu.

 

Restauracja „Polka” to początek nowego pomysłu Magdy Gessler, konceptu polskiego stołu, pokazującego, że polska kuchnia to wyrafinowana całość wielokulturowych wpływów.
W restauracji będą serwowane dania kuchni polskiej z ekologicznych produktów, w dużej ilości, o dobrym smaku. Goście będą mogli wybrać z bogatej karty menu: dania z blachy
(np. kaszankę zawijaną na okrągło) i z pieca (10 centymetrowy schab pieczony bez przerwy, golonkę damską i męską). Będzie można też zamówić „kasze nasze” np. z sosem grzybowym, szczawiowym lub oscypkiem. Dla wegetarian przygotowano dania jarskie takie, których każdy pragnie, ale nie ma czasu na przyrządzenie ich w domu np. leniwe, naleśniki z paschą, mazurki na kruchym cieście z grzybami, owczym serem, polskimi owocami, orzechami.


Na deser goście będą mogli delektować się smakiem pysznych ciast domowych, wyśmienitym tortem czekoladowym i deserami np. budyniem utartym z żółtek z sokiem wiśniowym - wspomnieniem niedzielnych obiadów.  

 

Dania będą podawane na drewnianych stołach, bez obrusów we wnętrzach nawiązujących do architektury renesansowych kamienic. Goście będą mogli spożywać posiłek w jednej z kilku sal lub na pięknym, słonecznym patio. Każda osoba, która odwiedzi „Polkę”, będzie traktowana z prawdziwą polską gościnnością. Ceny będą dostępne dla wszystkich.

 

„Polka” to początek konceptu tradycyjnego, polskiego stołu. Jest to projekt pilotażowy. Przygotowane na potrzeby restauracji perfekcyjne menu będzie podawane również w innych
restauracjach według tego konceptu w Polsce. Udział w przedsięwzięciu Magdy Gessler daje gwarancję wysokiej jakości i wyśmienitego smaku serwowanych potraw.


Planowane jest otwarcie kolejnych takich restauracji w kraju m.in. w Żelazowej Woli. Nowe lokale będą się mieścić w obiektach związanych z historią, aby wzmocnić świadomość polskiej tradycji w odwiedzających nasz kraj turystach. Właściciele restauracji liczą, że nowy koncept spotka się z dużym zainteresowaniem gości z zagranicy oraz Polski i będzie stanowił ważny punkt programu dla wielu wycieczek odwiedzających Warszawę.

 

Restauracja „Polka”, ul. Świętojańska 2, Warszawa. Rezerwacje: tel 22 635 35 35.
Czynna od 7:00 do 10:00 (śniadania) i od 11:00 do 23:00 (obiady i kolacje).

 

Kontakt: Joanna Rodzewicz, BC MFD media communications, tel. 22 622 89 45, email: joanna.r@bcmfd.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *