Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. wybuduje przy zamku w Malborku czterogwiazdkowy hotel.

Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. rozpoczyna inwestycję hotelową w Malborku.
W bezpośrednim sąsiedztwie krzyżackiego zamku powstanie czterogwiazdkowy hotel. Będzie on współgrał z koncepcją urbanistyczno-architektoniczną zamku oraz miasta Malbork. Termin rozpoczęcia budowy przewidywany jest na październik 2008 roku.


 

Czterogwiazdkowy hotel zostanie wybudowany na działce o powierzchni  4640 mkw. Spółka EFH S.A. zakupiła ją od Gminy Miasta Malbork za blisko 9,5 mln złotych. Obiekt hotelowy usytuowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie głównej atrakcji turystycznej w mieście oraz całym regionie - krzyżackiego zamku w Malborku. Będzie oferował 175 pokoi gościnnych, sale konferencyjne oraz 2 restauracje. Do dyspozycji gości oddany będzie również basen i SPA. Ponadto obiekt będzie dysponował powierzchnią handlową oraz parkingiem podziemnym. Inwestycja wyceniana jest na blisko 120 mln zł.

 

W Malborku istnieje zdecydowanie zbyt mała ilość obiektów hotelowych – mówi Marcin Podobas, Wiceprezes Zarządu Europejskiego Funduszu Hipotecznego S.A. – Istniejące obecnie w tym regionie hotele nie są w stanie zaspokoić potrzeb noclegowych wynikających z ruchu turystycznego. W efekcie turyści muszą dojeżdżać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilometrów z miejsca swojego noclegu, do zamku w Malborku. W związku z tym dostrzegamy znaczny potencjał dla inwestycji hotelowej w tym historycznym miejscu. Hotel w Malborku jest kolejnym przedsięwzięciem Europejskiego Funduszu Hipotecznego S.A., precyzyjnie odpowiadającym na potrzeby rynku oraz wyróżniającym się wysokim standardem i wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją. 


 

Obiekt hotelowy będzie ściśle współgrał z koncepcją urbanistyczno-architektoniczną zamku w Malborku oraz całego miasta. Podstawowym materiałem używanym do jego budowy będzie czerwona cegła. Dachy będą miały duże spady oraz podkreślone zostaną narożniki obiektu. Zabudowa będzie rozbita na cztery bryły. Swoim wyglądem hotel nawiązywać ma do historycznej architektury miasta, jednocześnie będąc nowoczesnym obiektem
turystyczno-biznesowym.

 

Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. jest spółką giełdową, inwestującą w obiekty hotelowe najwyższej klasy. Łączna wartość prowadzonych obecnie przez spółkę inwestycji wynosi ponad 300 milionów złotych. Inwestycja EFH S.A. w Malborku zapewni rozwój miasta i jego okolicy. W hotelu zostanie zatrudnionych bowiem od 110 do 120 osób. Oprócz tego, zatrudnienie znajdą osoby z firm świadczących usługi zewnętrzne dla hotelu i jego gości. Zakończenie inwestycji i przekazanie obiektu do użytkowania przewidywane jest na koniec czerwca 2010 roku.

 

O Europejskim Funduszu Hipotecznym S.A.

Europejski Fundusz Hipoteczny S.A. działa od 14 lat. Koncentruje się na finansowaniu oraz prowadzeniu działalności inwestycyjnej na własny rachunek w sektorze nieruchomości. Spółka specjalizuje się przede wszystkim w realizacji inwestycji w zakresie projektów hotelowych w standardzie 3-5 gwiazdek, z zapleczem konferencyjno-szkoleniowym i/lub funkcją SPA. Europejski Fundusz Hipoteczny oferuje także finansowanie nieruchomości i ruchomości w formie leasingu lub dzierżawy na okres od 12 do 300 miesięcy.

Spółka debiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych 21 grudnia 2007 roku. Publiczna subskrypcja obejmowała do 20 mln akcji serii E. Wartość oferty akcji serii E wyniosła 27 mln 499 tys. 305 zł. 

W 2007 r. przychody netto Grupy EFH wyniosły 32 mln zł, zysk brutto 16,9 mln zł, a zysk netto 12,9 mln zł.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *