Pamiętajmy o ogrodach

Ogród stanowi dzisiaj nie tylko część nieruchomości, ale coraz częściej w ciepłe miesiące roku staje się dodatkowym miejscem, w którym spędzamy dnie, popołudnia i wieczory z przyjaciółmi lub rodziną, jemy kolacje, organizujemy grilla czy po prostu bawimy się z dziećmi. Projektując ogród dobrze zadbać o to by był funkcjonalny i bezpieczny tworząc oazę piękna i spokoju wokół naszej nieruchomości. Z tej perspektywy patrząc odpowiednie zaprojektowanie oświetlenia naszego ogrodu staje się bardzo istotną kwestią, zwłaszcza, gdy wcześnie zapada zmrok. Podobnie rzecz ma się w przypadku dłuższych wyjazdów na letnie wakacje.

Oświetlenie w ogrodzie jest istotnym elementem wpływającym na jego ostateczny wygląd i funkcjonalność. Tworzy nastrój i ma wpływ na samopoczucie osób w nim przebywających. Ostatecznie odpowiada także za poczucie bezpieczeństwa, jakie maja użytkownicy ogrodów. Dlatego przy projektowaniu oświetlenia ważne jest by dobrać je optymalnie do indywidualnych potrzeb uwzględniając istniejącą aranżację, wykorzystując dostępną technologię, nie zapominając jednak o ich walorach dekoracyjnych. Oświetlenie zewnętrzne może stanowić element architektoniczny, jak i praktyczny – przy bramach, wejściach, ogrodzeniach czy przy samym wejściu do budynku, również na tarasach, balkonach czy werandach. Rozważając zaprojektowanie ogrodu, bądź myśląc o jego udoskonaleniu warto zapoznać się z ofertą czujników ruchu i lamp z czujnikami ruchu firmy STEINEL.


Oświetlenie z czujnikiem ruchu to oprócz komfortu i bezpieczeństwa użytkowników również duże oszczędności. Lampy firmy STEINEL wyposażone są w czujniki ruchu, które zapewniają oświetlenie we właściwym czasie i miejscu. Światło zapala się automatycznie, gdy poruszająca się osoba znajdzie się w pobliżu czujnika i gaśnie, gdy opuści ona obszar jego widzenia. Światło świeci się tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
STEINEL w odpowiedzi na oczekiwania klientów przygotował bardzo bogatą, jednocześnie różnorodną ofertę lamp z czujnikami ruchu na podczerwień:

ogrodowe (GL 10/11/12/16/60/61),

kinkietowe o prostych, klasycznych wzorach (np. serie: L 530, L705, L706), tradycyjne (np. seria AL 602), stylowe (m.in. seria L860),

numeryczne (L850 / L863 / L270 / L320),

udaroodporne (DL 750, seria L 870),

halogenowe (m.in. serie HS 150/300/500 - w halogenach XENO zabarwiona na niebiesko szyba nada­je barwę zbliżoną do światła dziennego).

Znajdują one zastosowanie przy oświetleniu ogrodu, budynku - szczególnie wejścia, ale również przestrzeni wokół, do podświetlania numeru domu, jak również nadzorowania szczególnie za­grożonych miejsc.

Lampy te ujmują prostą formą oraz wysokiej klasy materiałami, z których są wykonane: wysokogatunkowe aluminium, nierdzewna stal szlachetna. Klosze wykonane są ze szlachetnego, dmuchanego mlecznego szkła albo poliwęglanu, co czyni je odpornymi na uderzenia Wszystkie oprawy wyko­nane zostały z materiału odpornego na promienio­wanie UV.

Bogaty wachlarz zastosowanych funkcjonalności m.in. łagodne włączanie świa­tła, regulacja jasności (Watt-o-matic), nasta­wianie czułości zmierzchowej, czy funkcja świa­tła stałego zapewniają komfort użytkowania oraz dużą oszczędność energii elektrycznej.

 

Jeśli ogród jest już zaprojektowany, a instalacje elektryczne wykonane, to nie rezygnując z ulubionych lamp, możemy zautomatyzować posiadane oświetlenie doposażając je w czujniki ruchu, które zapewnią komfort na najwyższym poziomie. Pozwalają one bezproblemowo sterować oświetlenie lub innymi odbiornikami elektrycznymi.

 

Oświetlenie automatyczne to oszczędność energii elektrycznej, komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników. Różnorodność asortymentu zarówno pod kątem funkcjonalności oraz oferowanych wzorów daje możliwość zaspokojenia wymagań nawet najbardziej wyrafinowany gustów.

 

Inteligentne oświetlenie STEINEL dostępne jest na tere­nie całego kraju w sieciach handlowych oraz sklepach specjalistycznych. Więcej informacji: www.langelukaszuk.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Pamiętajmy o ogrodach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *