W Świnoujściu powstanie luksusowe SPA

Do spółki INTERFERIE wpłynęły już dwie koncepcje architektoniczne dotyczące obiektu hotelowego z centrum rehabilitacyjnym, konferencyjnym i SPA. Będzie to pierwszy tak nowoczesny i kompleksowy hotel w Świnoujściu. Ten nadmorski kurort oceniany jest dzisiaj jako jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miast w Polsce.

 

 

Koncepcje architektoniczne hotelu przygotowały biura projektowe: Agencja projektowa A4 z Nowego Sącza i Techno-Arch z Opola. Obie firmy mają już spore doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych obiektów hotelarskich. W najbliższych dniach zarząd INTERFERII przeanalizuje przedstawione koncepcje i wybierze jedną z nich do realizacji.

 

Zielone dachy i tarasy to tylko jedna z atrakcji przedstawionych projektów. Planowany nowy hotel sieci INTERFERIE ma mieć około 250 pokoi jedno-, dwuosobowych i apartamentów. W sumie przewidzianych jest w nim około 400 miejsc noclegowych. Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi 5 tys. metrów kw., a jego całkowita powierzchnia to około 20 tys. metrów kw. Hotel powstanie w ramach kompleksowej modernizacji i rozbudowy ośrodka Barbarka II w Świnoujściu. INTERFERIE kupiły ten ośrodek (działający wtedy pod nazwą Eldorado) w czerwcu ub. r. Prawdopodobnie tegoroczne lato będzie ostatnim, w którym goście skorzystają ze starej bazy ośrodka. Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na początek 2009 roku.

 

„Obie przedstawione koncepcje są bardzo interesujące”– mówi Tadeusz Kania, wiceprezes ds. inwestycji INTERFERIE SA. „Spełniają nasze podstawowe wymogi czyli pełne oddzielenie części hotelowej, od SPA, centrum rehabilitacyjnego ,konferencyjnego i rekreacyjnego. Projektanci zapewnili również miejsca parkingowe dla wszystkich gości i zadbali o zielone otoczenie wokół obiektu To ważne z perspektywy komfortu gości” – podkreśla.

 

INTERFERIE SA, spółka hotelarska z Lubina, od dwóch lat prowadzi program kompleksowej modernizacji swojej bazy noclegowej. Wydatki inwestycyjne w tym roku sięgną 18 mln złotych.

 

Świnoujście jest ważnym elementem w strategii rozwojowej spółki. Po kompleksowej modernizacji rozpoczęło już działanie Sanatorium Barbarka I. Kosztem 8 mln złotych obiekt został rozbudowany, wymieniono wszystkie instalacje i podwyższono znacząco standard. Rozbudowa Barbarki II będzie drugą inwestycją INTERFERII w Świnoujściu, jednym z najpiękniejszych miast polskiego wybrzeża. Walory uzdrowiskowe Świnoujścia odkryto już w XIX wieku. Od tego czasu tutejsze ośrodki i hotele odwiedzają tysiące turystów i kuracjuszy. W 2005 roku z noclegów w mieście skorzystało 117 tysięcy gości, w tym 34,7 tysięcy cudzoziemców.

 

Po wejściu Polski do strefy Schengen ruch turystyczny w Świnoujściu stale rośnie. Od Berlina dzieli miasto zaledwie 160 kilometrów, od brzegów Szwecji 175 km, a od Danii 150 km.
Terminal promów morskich w Świnoujściu zapewnia stałe połączenia ze Szwecją i Danią dla pasażerów, samochodów osobowych, ciężarowych i wagonów kolejowych. Stanowi on ważne ogniwo łączące Europę środkową i południową ze Skandynawią.

 

 

Wakacje nad Bałtykiem chętnie spędzają nie tylko cudzoziemcy. Na letni wypoczynek nasze morze coraz chętniej wybierają również Polacy. INTERFERIE dysponują 1350 miejscami noclegowymi w swoich nadmorskich ośrodkach w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *