Pracownicy polskich hoteli sieci Leonardo otrzymują „Dzień na U”, aby się przebadać

W kwietniu do programu „Dzień na U. Wygraj Życie!” Fundacji Rak’n’Roll, która zachęca pracodawców do przyznania dodatkowego dnia wolnego dla pracowników, aby wykonali badania profilaktyczne, dołączyły trzy polskie obiekty grupy Leonardo Hotels: warszawskie NYX Hotel i Leonardo Royal krakowski Leonardo Butique Old Town.

Z sondażu ARC Rynek i Opinia w 2019 r. wynika, że 25 proc. Polaków nie wie, jakie badania profilaktyczne należy wykonać w ich wieku, a tylko 30 proc. badanych wykonało komplet tych zalecanych.  Najczęstszą wymówką, aby je pomijać jest brak czasu. Naprzeciw temu wychodzi właśnie program Fundacji Rak’n’Roll. Zgodnie regulaminem pracodawca oferuje pracownikom dodatkowy pełnopłatny dzień wolny na wykonanie badań, wtedy właśnie przypada ich „Dzień na U”.  Załoga hoteli Leonardo to nie tylko pracownicy, traktujemy się jak rodzina. Spędzamy ze sobą mnóstwo czasu, dlatego zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich członków zespołu jest dla mnie priorytetemmówi Paulina Kołodziejczyk, general manager NYX Hotel Warsaw.

Z dodatkowego dnia skorzystać będzie mogło ponad 80 pracowników z Warszawy i Krakowa, którzy w ramach „Dnia na U” mogą zrobić badania takie jak: USG, morfologia, cytologia, PSA, kolonoskopia czy kontrolę znamion. Po dwóch latach pandemii wszyscy zrozumieliśmy, jak ważne jest dbanie o siebie i swoich bliskich. Przez wdrożenie tego działania w hotelach Leonardo  chcielibyśmy podkreślić nasze zaangażowanie, ale też pokazać naszym przyszłym pracownikom, że nie tylko mówimy o dbaniu, ale faktycznie to robimy – tłumaczy Irina Ignacik,  HR manager Leonardo Hotels Poland.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *