Rządowy ośrodek w Mierkach pod młotek

Powiat Olsztyński ogłosił drugi przetarg na były rządowy ośrodek w Mierkach leżący na Warmii i Mazurach. Jawną część przetargu zaplanowano na 11 sierpnia w olsztyńskim starostwie. Cena wywoławcza za zespół hotelowy - budynki i prawie 18 ha gruntów - wynosi 31,8 mln zł.

 

Mierki - malowniczo położony kompleks rekreacyjno-konferencyjny - przez dekady były ulubionym miejscem spotkań prominentów.

 

Powiat olsztyński przejął ośrodek nieodpłatnie od Kancelarii Premiera 9 listopada ubiegłego roku.

 

Ośrodek zajmuje prawie 18 hektarów, z czego 12 hektarów to teren zalesiony. Ma 6 budynków hotelowych z bazą noclegową na ok. 250 miejsc. Posiada basen i salę konferencyjną. Ma też bezpośredni dostęp do jeziora Pluszne.

 

Władze powiatu zobowiązały się utrzymywać personel ośrodka do stycznia 2009 roku i sukcesywnie przygotowywać obiekt do sprzedaży.

 

- To oznacza, że z ogłoszeniem drugiego przetargu czas, przez jaki inwestor będzie zobowiązany utrzymać personel znacząco się skraca - mówi Andrzej Szeniawski, wicestarosta olsztyński.

 

Jego zdaniem ten warunek i obniżone o 3 miliony wadium to nie jedyne zmiany na korzyść dla potencjalnego inwestora w porównaniu z pierwszym przetargiem:

 

- Finalizuje się sprawa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje, że teren ośrodka będzie przeznaczony na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, co da inwestorowi pełne szanse na rozwój - tłumaczy Szeniawski.

 

Środki ze sprzedaży ośrodka mają być przeznaczone na modernizację dróg powiatowych. Na pierwszy przetarg na ośrodek w Mierkach (30 kwietnia) nie wpłynęła żadna oferta.

 

Władze powiatu poszukują inwestorów w Polsce i za granicą, dlatego oferty sprzedaży są po polsku, angielsku, niemiecku i włosku:

 

- Mile widziany jest każdy poważny inwestor, który w zamian za przepiękne miejsce z legendą i wyrobioną marką zapewni rozwój ośrodka, a tym samym miejsca pracy - mówi Andrzej Szeniawski.

 

Oferty można składać do 7 sierpnia, a jawna część przetargu odbędzie się 11 sierpnia w olsztyńskim starostwie (godz. 12, p. 204). Cena wywoławcza za obiekt wynosi 31,8 mln zł (wadium: 2 mln zł).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *